Šport 22. apríl 2019

Ďalšie víťazstvo Slovana, hrdinom bol Šporar

Futbalisti majstrovského Slovana Bratislava zvíťazili nad Ružomberkom tesne 3:2 v nedeľňajšom stretnutí 5. kola skupiny o titul v najvyššej slovenskej súťaži Fortuna lige.

V jarnej časti sezóny sú "belasí" naďalej stopercentní a na konte majú už 73 bodov.

Hrdinom tretieho vzájomného duelu s Liptákmi bol slovinský kanonier Andraž Šporar. V 19. min otvoril skóre, keď poľahky obišiel Jána Masla a loptu upratal k ľavej žrdi.

Na jeho presný zásah síce krátko po prestávke odpovedal hosťujúci kapitán Dominik Kružliak, no v 61. min skóroval Šporar z pokutového kopu.

Náskok Slovana v 74. min zvýšil Dejan Dražič a napokon sa jeho gól ukázal byť víťazným. V poslednej minúte riadneho hracieho času totiž ešte prekonal Dominika Greifa striedajúci Viktor Jedinák.

Tréner ŠK Slovan Martin Ševela po zápase na tlačovej besede povedal: ,,Po zisku majstrovského titulu dostali hráči tri dni voľna.

Vo štvrtok sa vrátili do tréningového procesu s veľkou chuťou a už vtedy som vedel a videl na nich, že z ich výkonu v dnešnom zápase netreba mať obavy.

V prvom polčase sme hrali kvalitne, dobre sme sa pohybovali, vytvorili sme si šance, súpera podržal brankár.

Musím priznať, že aj Ružomberok sa dostal do dvoch príležitostí, z ktorých nás mohol potrestať. Nezachytili sme úvod druhého polčasu, keď stopér po rohu vyrovnal.

Nepodľahli sme panike, boli sme si vedomí našej kvality. Pravda, šancí bolo viac na jednej i druhej strane. My sme z nich vyťažili viac, no aj súper mal určite svoju silu.

Ružomberok do tohto zápasu inkasoval na jar iba dva góly, my sme mu dali tri, čo je výborná vizitka. Na druhej strane, chceli sme vzadu udržať nulu, čo sa nám nepodarilo.

Víťazstvo nás však teší. Som rád, že hráči, ktorí dostali šancu, sa o ňu celkom dobre pobili. V tom budeme pokračovať aj v ďalších zápasoch.“

Mužom zápasu bol slovinský kanonier Andraž Šporar, ktorý sa blysol dvomi gólmi, v tejto sezóne ich strelil už 23 a stále živí nádej na prekonanie historického rekordu Róberta Semeníka.

Ten v sezóne 1995/96 v drese FC Košice dal doteraz rekordných 29 gólov. ,,V našom tábore vládne veľká spokojnosť, lebo aj po zisku majstrovského titulu pokračujeme v spanilej jazde.

Obidve mužstvá predviedli dobré výkony, Ružomberok potvrdil svoju kvalitu a preto som rád, že sme druhému najlepšiemu brániacemu tímu v lige strelili tri góly.

Vo väčšom teple sa hralo v celkom dobrom tempe.“

Hoci si na Veľkonočnú nedeľu našlo cestu na tribúny iba 6845 divákov, najmenej od otvorenia nového štadióna, na atmosfére sa to neodrazilo.

,,Rátali sme s tým, že príde menej ľudí, lebo sú sviatky a prázdniny, ale aj tak atmosféra bola výborná.

Pred takouto kulisou sa nám vždy hrá veľmi dobre a som presvedčený, že na náš ďalší domáci zápas so Žilinou príde znova výborná návšteva,“ dodal ešte A. Šporar.

ŠK Slovan Bratislava - MFK Ružomberok 3:2 (1:0). Góly: 20. a 62. Šporar (druhý z 11 m), 74. Dražič - 48. Kružliak, 90. Jedinák. Rozhodovali: Chmura - Jenčura, Galo, bez kariet, 6845 divákov.

Slovan: Greif - Apau, Bajrič, Božikov, Suchockij - Ljubičič, Rabiu (82. Nono) - Holman (79. Strelec) - Čavrič (46. Moha), Šporar, Dražič

Ružomberok: Macík – Čurma, Kružliak, Maslo, Kmeť (69. Kostadinov) – Gál-Andrezly (85. Jedinák), Takáč (80. Kochan), Qose, Madleňák – Mustedanagič - Gerec