Šport 23. máj 2019

Basketbalisti Interu po skvelej finálovej jazde získali majstrovský titul

Basketbalisti Interu Bratislava získali majstrovský titul v Slovenskej basketbalovej lige (SBL).

V stredajšom štvrtom stretnutí finálovej série play-off zdolali Prievidzu na jej palubovke 84:69 a celkovo triumfovali 4:0 na zápasy.

Žlto-čierni neokúsili trpkosť prehry v ani jednom zápase vyraďovacej časti.

V zbierke majú celkovo už 9 majstrovských titulov. Štyri získali ešte v časoch československej ligy,

v samostatnej slovenskej súťaži pridali ďalších päť. Triumf zopakovali po dvoch rokoch a na tróne SBL vystriedali Levice.

Prievidžania v stredu opäť nezachytili úvod duelu a prehrávali v priebehu prvej štvrtiny o desať bodov.

Aj s podporou dvoch tisícok fanúšikov dokázali zápas otočiť a po polčase mali na súpera iba trojbodové manko.

Lenže zverenci chorvátskeho trénera Aramisa Nagliča v druhom dejstve ukázali svoju kvalitu a hlavne šírku kádra a postupne zvyšovali svoj náskok.

Za zlomový moment sezóny sa dá označiť trénerská výmena po prehre vo finále Slovenského pohára,

keď Olivera Vidina nahradil Aramis Naglič. Počas zápasov išiel naplno, no po štvrtom finálovom dueli si mohol vydýchnuť a tešiť sa z titulu.

„Už som toho v živote vyhral veľa a vždy sú pri tom emócie. Športová duša totiž chce vždy vyhrávať.

V tejto chvíli som hrdý a šťastný. Chcem sa poďakovať vedeniu Interu, že mi aj tentoraz dôverovalo.

Myslím si, že sme spolu odviedli dobrú prácu. Poďakovať sa chcem aj chlapcom,

pretože počas troch mesiacov bola v šatni výborná atmosféra a po celý čas pracovali s príkladným nasadením.

Teraz sme sa dostali tam, kde sme chceli byť ,“ poznamenala legenda chorvátskeho basketbalu.

Nagličova sezóna bola dokonalá, pretože tím triumfoval vo všetkých 24 dueloch pod jeho vedením.

„Je to rarita a niečo podobné som neočakával. Hrali sme vo výbornom rytme, čo bol dôsledok tréningov.

Toto je základ pre akýkoľvek úspech,“ vraví Aramis Naglič.

Šťastný Goran Bulatovič, kapitán Interu Bratislava povedal:

,,Pre toto sme trénovali celú sezónu. Zaslúžili sme si triumfovať.

Mali sme dobré mužstvo a v ňom 12 hráčov, z ktorých každý si vedel splniť svoju úlohu."

A jeho spoluhráč Michal Baťka dodal „Povedal by som, že sú to najsladšie pocity z titulu.

Ukončili sme sezónu s nulou na konte prehier v play off. Nedá sa nič krajšie ani predstaviť.

Vedeli sme, že to bude podobný zápas, ako ten prvý v Prievidzi.

Celý zápas sme museli byť koncentrovaní, udržať tempo a ubehať ich, pretože mali menšiu rotáciu ako my.“

4. zápas finále SBL:
BC Prievidza – BK Inter Bratislava 69:84 (32:35)

štvrtiny: 13:19, 19:16, 21:27, 16:22, TH: 18/16 – 22/18, fauly: 18 - 23, trojky: 7:8, rozhodovali: Zubák, Kúkelčík, Šarišský, 1600 divákov

zostavy a body:

Prievidza: Davis 18, Körner 11, Jašš a Jones 5, Johnson 0 (Pajovič 17, Glasgow 13, Mokráň a Zorvan 0)
Inter: Smith 21, Abrhám 18, Skinner 15, Bulatovič 8, Baťka 2 (Barač 8, Fusek 7, Kinney 3, Perkovič 2, Kuffa a Mrviš 0)

(konečný stav série 0:4, Inter sa stal majstrom Slovenska)