Napísali ste nám 18. máj 2018

Z odpočívadla na Panónskej je dnes smetisko a burinisko


Dobrý deň.

Panónska cesta 2018 máj.

Pred viaduktom Panónska, približne 200 m, smer Jarovce, bolo vybudované pekné odpočívadlo pre motoristov, ktorí používajú túto verejnú cestnú komunikáciu, medzinárodného významu.

Na tomto odpočívadle bolo vybudované krásne zariadenie : stôl, lavičky, kontajner na odpadky, a okolie bolo udržiavané v kultivovanom stave, a v čistote, až do roku 2015.

Odvtedy odtiaľto všetko záhadne zmizlo, okolie sa vôbec neudržiava žiadnym spôsobom, a toto odpočívadlo slúži najmä pre dodávkové a nákladné vozidlá, ako verejné smetisko, kde sa dá zbaviť rýchlo rôzneho odpadu.

Väčšiu časť odpadu zakryla náletová burina a drevina, ktorá sa tu nekontrolovateľne rozširuje a rozrastá sa do všetkých smerov. Ale najmä v zimnom období tu vidieť čoho je človek schopný urobiť, voči prírode, ako aj to množstvo rôzneho odpadu.

Vidieť tu rôzny odpad, rôznych veľkostí a tvarov, ako pneumatiky, kočík, ručný vozík, časti aut, chladnička, rôzny stavebný odpad, palety a iné časti rôznych technických zariadení.

Táto prezentácia kultúry nikomu nevadí, nikoho to nezaujíma, ani nikto to nerieši, ako keby tento pozemok nemal žiadneho správcu, alebo majiteľa. A samozrejmosťou je aj to, že informácie a sťažnosti od občanov sú pre kompetentné úrady nezaujímavé, a ignorované.

Je to smutná realita v dnešnej dobe. Možno Vás osloví aj takáto maličkosť, lebo príroda si nezaslúži, aby sa človek takto bezcitne správal, voči životnému prostrediu.

Najlepšie je sa prísť presvedčiť osobne, lebo skutočný stav je oveľa horší, ako na priložených obrázkoch. Napríklad, len o niečo ďalej, 100 m, sem niekto prišiel vyhodiť zbytky kanalizačného potrubia.

Ďakujem za pozornosť.

Rastislav Gemerský + foto

13.5.2018

0 komentárov
Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter