Napísali ste nám 12. apríl 2018

To čo sme videli v lese, bol pre nás šok


Dobrý deň, zasielam Vám aktuálne fotky z lesov za Borinkou, za bývalým vápencovým kameňolomom Prepadlé. 7. 4. 2018 som si naplánovala s priateľom malý výlet do Borinky do lesov za kameňolomom , aby sme načerpali energiu a zároveň urobili niečo pre svoju kondíciu.

To čo sme videli v lese bol pre nás šok. V lese prebieha drastická ťažba dreva , veľká časť lesa je zdevastovaná, zničená vegetácia, lesné cesty sú neprejazdné, kmene stromov a konáre po ťažbe sú rozhádzané po celom lese Vyzerá to, ako po výbuchu bomby.

Tento les bol v minulosti jeden z najkrajších v okolí Bratislavy , kde sme veľmi radi chodievali .Videli sme tabule - Vojenské lesy a štátny podnik Lesy SR , či niektorá časť lesov patrí aj súkromníkovi sa nám zatiaľ nepodarilo zistiť.

Podpísala som petíciu za ochranu lesov na území Bratislavy a za obnovu Bratislavského lesného parku. Myslím , že podpísanie petície stačiť nebude.

Ťažba dreva bola pri potoku Vydrica a na Devínskej Kobyle zastavená...a čo lesy v Borinke, tam ťažba prebieha ďalej a celoplošná.

Posielam fotky ako dôkaz aj pre ostatných čitateľov.

Dostala som novú informáciu od rodičov, že aj v Kantorskej doline prebieha drastická ťažba dreva.

Kantorská dolina sa nachádza v severovýchodnej časti pohoria Veľká Fatra.

Je pamätná z čias SNP ako miesto sústredenia partizánov pred začatím Povstania.

V doline 2 km za obcou sa nachádza pamätné miesto Kaplnka. Táto dolina bola bohato zalesnená a nachádzalo sa tu bohaté množstvo flóry a fauny. Dnes je táto dolina zničená ťažbou dreva .

Ťaží sa tu vraj drevo po víchrici z decembra 2017, ale mám svedkov, ktorí videli , že sa tu ťažia aj zdravé stromy.

S pozdravom Golianová

Foto:autorka

0 komentárov
Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter