Napísali ste nám 9. február 2018

Staršia žena žila v Petržalke v zásobovacom tuneli medzi pneumatikami a paletami, kde aj zomrela


Zdravím Vás, a ďakujem Vám za záujem o veci spoločensko-verejné.

Odpovedám Vám na Vašu otázku: Názor

Uvediem len 3 konkrétne prípady, ktoré sa stali v rokoch 2015-2017, a myslím si, že to bude dostatočná odpoveď.

1./ Dva roky tu bolo vidieť ženu s malým dieťaťom, ako sa potuluje po rôznych okrajových častiach Petržalky. Mú Ba 5 nebol schopný, alebo nemal záujem ju nejako vypátrať, i napriek niekoľkým informáciám od občanov, konkrétne aj odo mňa, im ukázať miesta, že kde sa často zdržiavajú.

Nakoniec, keď opustila túto mestskú časť a usídlila sa v opustených garážach pod mostom Apollo, tak v priebehu 1 týždňa ich tam našli pracovníci Mú Ba 2 a zabezpečili potrebné náležitosti.

2./ V zásobovacom tuneli, pod terasou Jasovská, sa usídlila staršia žena, bez domova, ktorá si tam spravila svojské obydlie z pneumatík a drevených paliet.

Ani osud tejto ženy nemal nikto záujem riešiť, až napokon tam aj zomrela.

3./ Muž bez domova, ktorý sa dlhodobo zdržoval pod terasou DK Vígľašská, kde si urobil svojské obydlie, taktiež od nezáujmu a neriešenia úradov tam zomrel, i napriek niekoľkým informáciám od občanov.

Posledný prípad bol v lokalite Janíkov dvor, kde polícia, na základe informácií od občanov, našla len 3 ročného chlapčeka, ako tam žil v prírodných podmienkach v stane medzi ľuďmi bez domova.

Nakoniec bol odtiaľ odobratý pracovníkmi MPaSV.

Možno aj tento podobný prípad takto nejako skončí. Je to smutná realita.

Všetky tieto prípady boli medializované, a z niektorých som aj Vám zaslal nejaké obrázky, lebo na väčšinu takýchto prípadov som dával aj podnety.

Je tiež verejné tajomstvo, že sa tu konzumuje psie mäso,

len v roku 2016 odtiaľto bolo odchytených 186 túlavých psov, a posledná informácia je z januára 2017, kde bolo odchytených len 5 túlavých psov, ďalšie informácie boli zakázané niekým poskytovať pre verejnosť.

Len tak pre zaujímavosť: V lokalite Janíkov dvor a okolí ( Kapitulský dvor a Pečniansky les) žije vyše 100 ľudí bez domova, a v zlom zdravotnom stave.

Sú medzi nimi ženy aj deti.

Napríklad pani Darinka tam už takto žije 11 rokov. Bola tam rozšírená aj besnota, alebo aj týfus, vyskytli sa tam aj vraždy, alebo uhorenia v maringotke, napríklad pod viaduktom Panónska, alebo naposledy zhorela maringotka pri železničnej trati, pri umelom kopci.

Bývali tam 2 muži a jedna žena. Sú medzi nimi aj osoby bez dokladov totožnosti, a z celého Slovenska.

A ako tam vyzerá zdevastovaná príroda, a množstvo rôzneho odpadu,to treba vidieť len na vlastné oči.

Ak by ste náhodou mali niekedy záujem o autentické foto-zábery, z niektorých tu uvedených prípadov, tak Vám ich môžem poskytnúť, napríklad na CD, alebo pevnom USB, prípadne emailovou poštou.

Aj v súčasnosti evidujem niekoľko auto vrakov, kde sa zdržujú asociálne a neprispôsobivé osoby už niekoľko rokov, ale záujem o riešenie je zatiaľ len v podobe výhovorkového systému, medzi kompetentnými a zodpovednými úradníkmi.

Napríklad : To nie je naše parkovisko, cesta, územie, atď.

Napríklad posledné prípady: Odstránenie auto vraku zo Šintavskej ul., kde sa zdržovali rôzne osoby, oproti budove Polície 5 Juh, trvalo vyše 5 rokov, alebo odstránenie maringotky, z pozemku Metra, pred viaduktom Panónska, kde sa zdržovali rôzne osoby, aj žena, trvalo vyše 3 roky, atď.

Najzaujímavejší a najčerstvejší prípad je odstavený obytný príves a 2 autovraky, (tretí už zhorel), ktoré zasahujú do priestoru autobusového obratiska MHD.

Ani okolité smetisko a hnojisko nikto nerieši, ani to nikomu nevadí.

O tomto všetkom si musí každý urobiť svoj vlastný názor, aj úsudok.

Ďakujem za pozornosť, aj spoluprácu.

Rastislav Gemerský.

6.2.2018.

Ilustr. foto: Archív BK- autor R.G.

2 komentáre
ODPOVEDAŤ Soňa | 6. 3. 2018, 18:26

Upresňujem : V lokalite Janíkov dvor bol úradne potvrdený výskyt besnoty u uhynutej líšky v roku 2015.

ODPOVEDAŤ ER | 10. 2. 2018, 19:19

Ako sorry, ale besnota na SVK je len výnimočne, a to na hraniciach z PL a UA, ak niečo náhodou prejde. Na území SVK sa vykonáva celoplošná vakcinácia návnadami, vďaka čomu sme už boli medzi krajinami, kde sa besnota nevyskytuje (a prišli sme o to práve vďaka zvieratku, čo prešlo cez hranice). Takže nedezinformovať - besnota v BA je asi tak pravdepodobná, ako globálne vyhynutie v dôsledku nárazu asteroidu.

Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter