Napísali ste nám 22. január 2018

„Špeciálny režim v lesoparku !?“


Po prečítaní článku o činnosti MsP v Bratislave na území MLB (lesoparku) som zostal tak povediac v šoku.

Ak autor článku citoval slová náčelníka MsP v Bratislave doslova: "Špeciálny režim v lesoparku musia rešpektovať aj majitelia psov.

Pes tu musí byť vždy na vôdzke. Nie je mysliteľné, aby voľne behajúci psi v lese napádali zvieratá, ale aj nič netušiacich ľudí“.

Tak alebo náčelník MsP v Bratislave nepozná každodennú realitu,alebo jeho podriadení nás občanov zavádzali a bohužiaľ zavádzajú dodnes.

Tá každodenná realita v MLB vážený pán náčelník, je venčenie psov, bez náležitého dozoru/dohľadu/vôdzky/náhubku.

Psi často zabehnú od majiteľa na veľkú vzdialenosť,a tak bohužiaľ dnes a denne dochádza ku kolíziám, či už s chodcami, cyklistami, alebo lesnou zverou.

Pes by nemal byť hrozbou pre svoje okolie a mestská polícia, ako aj pracovníci Mestských lesov by mali v danej veci konečne konať a nie nečinne sa prizerať,ako tomu bolo a je podľa mojich osobných skúseností doteraz.

Doteraz, ak ste zavolali na t. č.: 159, alebo ste ako občan pri osobnom stretnutí s mestskými policajtmi konzultoval problém voľného pohybu psov v lesoparku, dostali ste na rozdiel od Vášho vyjadrenia presne opačnú odpoveď, citujem:

„Pes nemusí byť na vôdzke, ak je na dohľad od majiteľa ...“. „A pohryzol, či napadol vás ten pes?“... „Nie ?“

„Nepokúsil ste sa dohľadať majiteľa?!“... „Musíme byť tolerantný“;

„Cesta mládeže patrí pod magistrát a okolie (les, lúky) pod jednotlivé mestské časti, no a každá MČ má na svojom území iné nariadenie o voľnom pohybe psov – viete, je to komplikované ...“;

„Kde presne ste videl toho psa?“... “Nemám tam teraz koho poslať, lebo všetci policajti sú v centre a zabezpečujú ten Avon pochod“!

A na záver jeden príbeh priamo z dielne MsP v Bratislave:

„Kde bolo, tam bolo, bola raz v lesoparku hliadka na koňoch a pri kontrole územia došlo ku kolízii s voľne behajúcim psom, ktorý zaútočil na koňa.

Jazdec z koňa spadol a zranil sa. Druhý jazdec útočiaceho psa zahnal, prenasledoval a podarilo sa mu zaistiť aj nezodpovedného majiteľa psa.

Napadnutý kôň, ale aj jazdec boli po útoku zranení a museli sa liečiť.

Bohužiaľ,v tomto prípade dobro a spravodlivosť nezvíťazili a po zásluhe nikoho nepotrestali...

Tomáš B.  

0 komentárov
Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter