Napísali ste nám 5. marec 2018

Riaditeľ MLB reaguje na tvrdenia M. Benecha


Dobrý deň,

Stanovisko k Miloš Benech

Nepodnikám a nikdy som nepodnikal v obchode s drevom.

Mestské lesy v Bratislave spravujem od 1.10. 2015 pod prísnou kontrolou Mimovládnych organizácií BROZ, VLK a Naše Karpaty a občianskej verejnosti, takže sa  v žiadnom prípade  nedá hovoriť o „katastrofálnej situácii v lesoparku“.

Práve naopak, o tom že mestské lesy prosperujú svedčí ocenenie britského denníka The Daily Telegraph, podľa ktorého  patrí pobyt v bratislavskom Lesoparku medzi 10 najlepších lesných dovoleniek na svete. 

Tak isto o tom, že MLB sú uznávané aj v odborných kruhoch a je v nich čo ukázať  aj lesným odborníkom zo sveta, dokladujú minuloročné aj tohtoročné exkurzie európskych expertov z oblasti lesníctva zaoberajúcich sa skĺbením lesníckych, poľovných a rekreačných funkcii lesa.  

Exkurzie bola súčasťou akcií konaných Forest Europe. (FOREST EUROPE -  konferencia ministrov o ochrane lesov v Európe je paneurópsky politický proces pre trvalo udržateľné obhospodarovanie lesov na celom kontinente).  

Trojizbový byt (luxusná rezidencia) na 29.augusta je štandardný bratislavský byt nižšej kategórie.

Vo Vrakuni nevlastním žiadne pozemky. Po mojom  menovaní na pozíciu riaditeľa príspevkovej organizácie Mestské lesy v Bratislave som pozastavil živnosť, ale opomenul som skutočnosť, že živnosť sa automaticky obnoví ak nepožiadam o predĺženie pozastavenia.

Opätovne som požiadal o pozastavenie. S ochranármi a aktivistami mám živú každodennú aktívnu komunikáciu, určite sa nedá povedať že, by som niekoho ignoroval.

Holoruby v lesoparku sa nevykonávajú už 15 rokov, ťažba dreva sa znížila na jednu tretinu v porovnaní z predchádzajúcim desaťročím.

Vyznačovanie ťažby prebieha  za účasti odborníkov a lesoochranárskych aktivistov.

O ťažbe je informovaná široká verejnosť na našej webovej stránke a na Facebooku.  Mestské lesy svoju činnosť smerujú k zabezpečeniu rekreačných funkcii lesa obchod s drevom je iba menej dôležitou súčasťou tejto činnosti.

 Ťažko sa mi stručne formuluje stanovisko k urážlivým útokom jednotlivca, ktorý zjavne nie je zorientovaný vecne, ani miestne v problematike, ktorú kritizuje.

 S pozdravom

Ing. Juraj Zikmund

Foto: Ilustračné: Archív BK

0 komentárov
Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter