Napísali ste nám 7. marec 2018

Problém s terasami v Petržalke pretrváva


Dobrý deň.

Jasovská - Krásnohorská

Možno aspoň Vás bude zaujímať nasledovný prípad, ktorý znepríjemňuje život občanov, a pomôžete nám ho vyriešiť, lebo kompetentní úradníci už desiatky rokov sa bránia akože legislatívnym a zákonným spôsobom, že väčšina terás, nemá v Petržalke žiadneho správcu, vlastníka, alebo majiteľa, čo je pre občanov len neakceptovateľná a nezmyselná výhovorka, a potom podľa nich by sa mal človek už len naučiť lietať.

1./ Terasa Krásnohorská má dĺžku 200 m, na ktorú vedie len jediné schodište, ktoré je už uzatvorené od roku 2015, čo je už tretí rok, pre havarijný stav celého schodiska.

Ak chce niekto použiť inú cestu, tak musí denne zbytočne prekonať ďalšiu vzdialenosť k inému schodisku , alebo nájazdu, ktoré sú vzdialené 200 m. čo je značne namáhavé a obtiažne, najmä pre osoby staršie, choré, zdravotne postihnuté, mamičky s kočíkmi, deti a hlavne invalidné vozíky.

2./ Ak sa chce niekto dostať zo strany terasy Jasovská, tak to je tiež nemožné, lebo toto celé schodisko je nezákonne uzatvorené oplotením staviteľom stavby Domino, ktorej ďalšia výstavba bola pozastavená nariadením a rozhodnutím NS SR.

A občania sú zase bezmocní a zbytočne trpiaci. Prečo a dokedy ešte ?

Tí ktorí tu v blízkosti týchto uzatvorených schodísk bývajú a pracujú, tak majú denne postarané už tretí rok o zbytočnú telesnú aj časovú námahu, a to len vinou nezodpovednosti, ľahostajnosti, neschopnosti a nezáujmu konkrétnych osôb, ktorým nezáleží ani na zdraví občanov a detí, a vôbec neprihliadajú ani na chorých ľudí.

Tak už nám potom inšie nič nezostáva, len naučiť sa lietať, ale ako keď človeku ešte zatiaľ krídla nenarástli ? Možno v budúcnosti.

Doterajšie žiadosti a sťažnosti sú ako vždy ignorované, a nezaujímavé pre Mú Ba 5. Som presvedčený, že od Vás sa takéhoto niečoho tiež nedočkáme!

Ďakujem za pozornosť, a dúfam, že aspoň Vy nebudete k problémom občanov ľahostajní a nevšímaví.

Rastislav Gemerský, foto: autor

Jasovská ulica

Krásnohorská

0 komentárov
Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter