Napísali ste nám 5. júl 2017

Prikrmujeme,sterilizujeme,ošetrujeme,umiestňujeme...


Dobrý deň.Píšem za OZ POMOC MAČKÁM.O našej aktivite,požiadavkách sme podali písomné vyjadrenie a tiež sme sa zúčastnili na verejnom zhromaždení občanov.

Zo svojich skúseností,mám názor,že samozrejme finančnú podporu potrebujeme, ale ja v tom vyriešenie problému túlavých mačiek nevidím.

Aj keď sa pridelia financie je plán čo ďalej?Aby miesto spolupráce medzi OZ nevzniklo zhoršenie vzťahov.

CHcem podotknúť že robíme všetko to čo robia všetky OZ.Prikrmujeme,sterilizujeme,ošetrujeme,umiestňujeme atď.a to vačšinou zo svojich prostriedkov.

O vyriešenie problému túlavých mačiek sa starám od roku 2004 a v roku 2006 sme založili OZ.

Robili sme postupne  odchyt, sterilizáciu,umiestňovanie,ošetrovanie, kým sme prišli na to že naša radosť z úspechu našej práce končí a je to problém celoživotný.

V minulosti sme mali spoluprácu s útulkom v Rakúsku a tam sme videli, ako to funguje. Bohužial u nás sme za tie roky k takémuto riešeniu neprišli.

V Rakúsku spravili sterilizačný,kastračný program a behom roka mali po probléme s túlavými mačkami.

Videli sme že pre tie mačky ktoré potrebovali pomoc mali vytvorené ohradené miesta a nie kotce kde mali príbytky v zime vykurované.

Čiže obyveatelia nemali problém a mačky mali dôstojný život.Keď sa takto znížil počet túlavých mačiek ľudia z týchto útulkov si mačičky brali.

Nedá sa u nás o takomto niečom porozmýšlať?Buď celoplošne alebo po krajoch?

Starostovia vyhlasovali, že kto dá mačke žrať bude pokutovaný, čoho sa obyvatelia hneď chytili a robili nám čo sme si za nich plnili povinnosti  zo života peklo.

Mali oboznámiť domových dôverníkov aby problémy premnožených mačiek riešili tak, že po pár EUR sa poskladajú a v spolupráci s útulkom mačky vysterilizujú aspoň 2X do týždňa prikrmia a mali by po probléme.

Veď oni sa tam nepýtali sú našími spoluobyvateľmi a sú tiež užitočné, tiež majú svoju úlohu.

Zvelolekári by vedeli hovoriť v akom stave nosíme do ordinácie vonkajšie mačky a zvlášť mačiatka, po mačacej chrípke často slepé.

Inak ďakujeme za to že sa uzakonilo, že zvieratá nie sú veci ale bytosti, to je ozaj krásny pokrok.

Takýto krásny pokrok by bol, keby sa vyyriešili túlavé mačky.

Keď sa jednému OZ pridelia peniaze, vyriešisa problém v jednej lokalite,znovu sa budú mačky tých majiteľov ktorí si nedajú mačku sterilizovať vyhadzovať a problém bude zase.

Ešte jednu vec by som mala. Keby boli po krajoch vytvorené podmienky pre mačky,mačiatka a tiež pre mačky hendikepované a nie po krietkach,pretože aj keď máme útulky nikto tento problém nie je ochotný riešiť.,by sa vyriešil ešte jeden závažný problém a ten je, že keď zomrie majiteľ ,ktorý sa stará o zviera s láskou, dediči zviera bezcitne vyhodia na ulicu.

Okrem našej práce ktorú vykonávame roky je problém že staré,choré hendikepované mačky a mačiatka si berieme domov, lebo inú možnosť nemáme a to je ďalší problém so susedmi a aj s rodinami.

Prosím porozmýšlajte ja Vám garantujem, že behom roka na Slovensku problém s mačičkami nebude.Za OZ POMOC MAČKÁM

Jakšíková

(redakčne neupravené)

Ilustr. foto: OZ pomocmackam

0 komentárov
Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter