Napísali ste nám 12. jún 2017

Priestory slúžia ako stanovište a úkryt rôznych asociálnych osôb


Námestie hraničiarov 2017.

Dúfam, že aspoň Vás bude zaujímať čo reprezentuje už desiaty rok, od roku 2008, stred Námestia hraničiarov, v Bratislave 5-Petržalke.

V okolí sú rôzne gastronomické a iné obchodné prevádzky, zastávka MHD, budova polície, obytné domy, stanovište taxíkov, garáže a Chorvátske rameno.

Je to objekt v podzemí pod terasou, ktorý slúžil verejnosti ako verejné wc až do konca roka 2007. Tento objekt bol na vysokej kultúrnej úrovni, čo sa týka udržiavania čistoty, poriadku a celkového vnútorného aj vonkajšieho vzhľadu, aj s patričnou obsluhou. 

Od roku 2008 sú tieto priestory opustené, chátrajú a rozpadávajú sa.

Priestory slúžia ako stanovište a úkryt rôznych asociálnych osôb a narkomanov bez domova, ktorí tu všetko zničili, zdevastovali a rozkradli.

Z priestoru je verejné smetisko, a hnojisko, medzi rôznym odpadom sa pohybujú myši, potkany, túlavé mačky a psi, ktorí sa navzájom lovia.

Z týchto priestorov sa šíri nepríjemný zápach po okolí. Nikomu to nevadí, ani to nikto nerieši, lebo pravdepodobne už tieto priestory nemajú žiadneho správcu, majiteľa, alebo vlastníka.

Mú Ba 5 mlčí a nekoná absolútne nič v tejto danej veci. Je tu veľká možnosť vzniku aj rozšírenia sa nejakej nebezpečnej infekčnej vírusovej choroby vzdušnou cestou, čo potvrdil veterinárny aj zdravotnícky odborník.

Do týchto priestorov je vstup bezproblémový, najmä z vrchnej časti pod terasou, ktorá nie je ničím zabezpečená proti neoprávnenému vniknutiu nepovolaných osôb do týchto priestorov, lebo aj všetky ochranné zámky boli násilím zlikvidované, alebo úmyselne poškodené. 

Vnútorný pohľad je len pre silné povahy a žalúdky, lebo medzi uhynutými zvieratami sú aj rôzne druhy vtákov a holubov, ľudské aj zvieracie telesné výlučky, medzi ktorými sa zdržujú asociálne osoby.

Okrem tohto všetkého sem niektorí ľudia hádžu z výšky-terasy rôzny odpad.

A o tejto zvláštnej kultúre každý radšej mlčí. Prečo a dokedy ?

Je to hanebný verejný hnus, a týka sa nás všetkých, a hlavne nášho zdravia. A takáto "kultúrna prezentácia" by predsa nemala byť nikomu ľahostajná. Kde to potom vlastne žijeme ?

Ďakujem za pozornosť.

Rastislav Gemerský.

11.6.2017.

0 komentárov
Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter