Napísali ste nám 22. máj 2017

Príbeh tajomných mužov a rozkradnutého nákladiaku


Možno Vás zaujme nasledovný neuveriteľný a kuriózny príbeh, ktorý sa zatiaľ ešte nepodarilo nikomu z kompetentných a zodpovedných vyriešiť, od roku 2013.

Dňa 30.10.2013 vo večerných hodinách zaparkovalo nákladné auto na Šintavskej ul., bez EČV. Z jeho kabíny vystúpili 2 osoby-muži, išli k zadnej časti vozidla, kde nejakou manipuláciou otvorili ložný priestor, z ktorého vystúpilo niekoľko osôb.

Pravdepodobne to boli všetci muži, vo veku medzi 20-30 rokov, lebo všetci mali zakryté hlavy kapucňami, tak sa nedalo presne určiť každého pohlavie, a boli bez žiadnej batožiny.

Pravdepodobne to boli nejakí cudzinci-imigranti-utečenci. Boli ticho a neprehovorili medzi sebou ani jediné slovo.

Vydali sa pešou chôdzou smerom Janíkov dvor-Jarovce. Ich presný počet sa nedal presne určiť, lebo bola tma, a všetci mali rýchlu chôdzu, približne ich počet mohol byť 18. 

A toto všetko sa odohralo len 150 m pred budovou Polície Ba 5 Juh, ktorá sídli na Holíčskej ul. Celá akcia trvala približne len 5 minút.

Bolo to dobre zorganizované, aj naplánované, lebo toto nákladné auto malo v ten istý deň koniec platnosti TK+EK, čo je tiež zaujímavá náhoda.

Odvtedy tu toto vozidlo stojí, rozkráda sa, znečisťuje svojim technickým stavom životné prostredie.

Jeho likvidácia sa rieši zatiaľ len nasledovnými legislatívnymi výhovorkami : Mú Ba 5 tvrdí, že je to v kompetencii Magistrátu, Magistrát tvrdí, že vozidlo je na území Petržalky, tak je to v kompetencii petržalskej samosprávy, alebo SCK. 

Správa cestných komunikácií, podala k tejto veci nasledovné vysvetlenie : Priestor medzi cestnou komunikáciou a chodníkom, kde je toto nákladné auto odstavené, nepatrí do našej správy, to znamená, že je to akože priestor nikoho. 

Tak odvtedy tu toto nákladné auto stojí neuzamknuté a voľne každému prístupné, preto aj slúži ako dočasná nocľaháreň pre rôzne asociálne a neprispôsobivé osoby.

Tento smiešno-šaškovsko-úradnícky stav nikto nemá záujem riešiť, už v podstate piaty rok. Ďalšie názory na túto nenormálnu absurditu si už musí urobiť každý sám.

Ďakujem za pozornosť.

Rastislav Gemerský.

21.5.2017.

0 komentárov
Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter