Napísali ste nám 11. jún 2018

Počas dlhšieho dažďa je umenie sa dostať do, alebo z areálu MŠ Bohrova


Dobrý deň.

Dovoľte mi, aby som Vás zoznámil s dvomi zaujímavými a ojedinelými javmi, ktoré sa vyskytujú v Bratislave 5-Petržalka.

1./ Počas dlhšieho daždivého počasia, je umenie sa dostať do, alebo z areálu MŠ, ktorá sídli na Bohrovej ul.č.1. Lebo sa tam vytvorí jazero, kde voda dosahuje niekedy až výšku od 5 cm do 20 cm, lebo tu neexistuje žiadny odvodňovací funkčný systém na odtok dažďovej vody.

Vzniká tým nebezpečná situácia pre vznik rôznych úrazov, najmä u detí. Návštevníci musia použiť čižmy, alebo sa brodiť v blate a bahne, ktoré je niekedy až vyše členkov, a pritom si zašpiniť odev, prípadne i znehodnotiť normálnu obuv.

2./ Tu je už normálna a bežná vec vidieť vraky: autobusov, nákladných a osobných vozidiel, karavanov, maringotiek a pod., ale vidieť dlhodobo odstavený vrak motorky pred budovou polície, bez ečv, tachometra, ktorá je podopretá len na jednej ľavej nožičke, ktorá je len na ľavej strane, a celá motorka je mierne naklonená, to znamená, že pri silnejšom vetre môže na niekoho, alebo na niečo spadnúť, lebo nemá zaistenú stabilitu na 2 nožičkách.

Je to značka Jawa, staršieho typu. Zapaľovací otvor je ešte pre kľúčik značky Bosch, ktorý sa už v dnešnej dobe nepoužíva. Pravdepodobne táto motorka nemá ani žiadnu batériu. To je naozaj výnimočná rarita.

Možno aspoň Vás budú zaujímať tieto anomálie, na rozdiel od kompetentných úradníkov.

Ďakujem za pozornosť.

Rastislav Gemerský.

27.5.2018

0 komentárov
Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter