Napísali ste nám 6. august 2017

Odbočovací pruh, či parkovisko?


V bratislavskom Starom Meste, na Rázusovom nábreží, z rozhodnutia magistrátu hlavného mesta SR Bratislavy, dochádza dnes a denne k priestupku proti bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky, ako aj k sťaženému vystupovaniu a nastupovaniu cestujúcich do MHD (zastávka Most SNP).

Na strane pod hotelom Park Inn Danube, je to posvätené dopravnou značkou, kde kompetentný úradník,v snahe vyhovieť lenivým turistom spôsobil, že vodiči/cyklisti a ostatní účastníci cestnej premávky sú denne vystavení riziku, ktoré je spôsobené prekážkou v odbočovacom pruhu, tvorenou parkujúcimi turistickými autobusmi. Interval 10 min. max je len pro forma, z vodičov turistických autobusov,to prakticky žiadny nerešpektuje.

Otáčanie, blokovanie dvoch jazdných pruhov, státie až do križovatky, cúvanie a pod., to je realita vyrobená v dielni magistrátu.

Čo tam potom, že ide o odbočovací pruh,situovaný medzi dvoma svetelnými križovatkami?

Na druhej strane nábrežia je to hlavne o cestujúcich MHD,ktorí sa v snahe nezmeškať a nastúpiť do toho správneho spoja musia predierať pomedzi vystupujúcich a nastupujúcich turistov, nehovoriac už o turistických busoch parkujúcich rovno na zastávkou MHD.

Na záver ešte jeden súvisiaci poznatok týkajúci sa vodičov už zmieňovaných autobusov -

neviem či to vedeniu Botanickej záhrady UK - Bratislava nevadí, ale ako sa zdá, z ich plota, pod mostom Lafranconi, sa vďaka zmieňovaným vodičom stalo verejné WC.

Osobné skúsenosti sú, že Mestská polícia hlavného mesta SR, ako aj Polícia SR o probléme vedia, no k náprave, ako sa

zdá, to nestačí. Ďakujem preto magistrátu hlavného mesta SR Bratislava, ako aj primátorovi Bratislavy JUDr. Ivo Nesrovnalovi, lebo už máme v našom hlavnom meste zdá sa všetko:

„Bulvár“, „Promenádu“ , i „VIP Parkovisko“.

Čitateľ Tomáš B.

Foto: Autor

0 komentárov
Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter