Napísali ste nám 13. február 2020

Napísali ste nám/Vaše názory: Keramické izolátory..., tie čo už neodpadli, tak visia na poistných lankách


Dobrý deň. 

Možno vás bude zaujímať, aké nebezpečie hrozí ľuďom v Bratislave 5 - Petržalka.

V rokoch 1990-1999 sa budovalo vzdušné trakčné elektrické vedenie o napätí 22 kV, ktoré bolo pripevnené na stožiaroch, v približnej výške 10 m.

Toto vedenie malo slúžiť pre bratislavské metro, ale celá stavba bola pozastavená. Odvtedy toto celé vedenie chátra, lebo ho nikto nekontroluje, ani neudržiava v predpísanom technickom stave.

rok 2018

Toto všetko má následok ten, že postupne sa vedenie, ale hlavne keramické izolátory sa uvoľňujú, od značnej korózie, a od nepriaznivých poveternostných podmienok, a padá to na zem. Nejaká časť vedenia už aj odpadla, ale keramické izolátory sú na tom horšie, lebo tie čo už neodpadli, tak visia na poistných lankách.

Tento úkaz začal najmä v roku 2016. Informácie od občanov, v podstate nikoho z kompetentných a zodpovedných osôb nezaujímajú, ani nikto to nemá záujem riešiť, lebo každý z oslovených má adekvátne výhovorky. Potom zostáva občanovi obrátiť sa o pomoc, už len na médiá.

Toto vedenie sa ťahá a začína v blízkosti Chorvátskeho ramena-Topoľčianska-Jantárová-Betliarska, kde aj končí. Celý úsek má okolo 4 km. V týchto miestach sa pohybuje značné množstvo chodcov, a je len otázka času, kedy môže nastať nejaká tragédia, alebo nešťastie, ale zatiaľ je šťastena naklonená tým správnym smerom.

2019

O tomto všetkom boli informovaní: Magistrát Ba, Mú Ba 5, Štátna aj Mestská polícia Ba 5. Pri pešom monitorovaní tohoto celého vedenia, v mesiaci február 2020, bolo videných a zistených uvoľnených 9 keramických izolátorov, zatiaľ... Váha takéhoto jedného kusa má okolo 50 kg.

Ďakujem za pozornosť, aj prípadný záujem, o veci spoločenské.

Rastislav Gemerský.

13.2.2020 

foto: čitateľ, titulná fotka rok 2020

0 komentárov
Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter