Napísali ste nám 26. február 2020

Napísali ste nám/Váš názor: Múr, ktorý susedí s chodníkom pre chodcov a vozovkou, je už úplne na spadnutie


Dobrý deň,

dovolil by som si Vás upozorniť na havarijný stav múru na Fazuľovej ulici v Starom Meste.

Múr, ktorý susedí s chodníkom pre chodcov a vozovkou je už úplne na spadnutie (fotky v prílohe) a ohrozuje chodcov a vodičov. Posledné mesiace sa nakláňa stále viac a už drží len silou vôle. Na fotkách, ktoré posielam, je v ešte lepšom stave než v skutočnosti.

Ako obyvateľ priľahlej ulice som na stav veci upozorňoval Stavebný úrad Staré mesto e-mailom poslaným pani L. dňa 4. 3. 2019. Nedostal som odpoveď a preto som 19. 3. dal podnet cez odkaz pre starostu.

Iný pán v diskusii pri podnete píše, že to už rieši približne dva roky a nič. Vraj upozorňoval aj miestnych poslancov no bez odozvy.

Rovnako som na problém upozorňoval mestského poslanca magistrátu, ktorý prisľúbil posunutie podnetu ale tiež sa neskôr odmlčal. Dva týždne dozadu som informoval FB stránku Starého mesta, kde mi admin oznámil, že správu preposiela stavebnému úradu.

Na Google maps si v rámci funkcie Streetview viete pozrieť časové snímky z rokov 2012 a 2014. Už vtedy začínala erózia a múr začínal byť v zlom stave.

Stavebný úrad preukázateľne už takmer rok má informácie o tomto stave a dodnes sa ani len neunúval oddeliť miesto páskou kvôli bezpečnosti chodcov a áut, čo by samo o sebe bolo trestuhodné ale aspoň najurgentnejšie riešenie.

Po Fazuľovej chodia autá kľudne aj 50 a hoci nie som statik, som presvedčený, že do múru stačí už len ťuknúť a jeho vrchná časť rovno celá spadne.

Daný múr na tejto ulici tiež susedí priamo so školským dvorom ZŠ na Vazovovej. Chodievajú tadiaľto tiež rodičia s deťmi zo školy a do školy. Verím, že sa veci pohnú keď sa do nich vložia médiá tak ako to už v tejto krajine býva. Netuším kto je majiteľ budovy. Ten je zrejme za stav zodpovedný v prvom rade.

Ale štátni úradníci platení z daní občanov tejto krajiny svojou nečinnosťou hazardujú so zdravím a životmi verejnosti.
Vďaka.
S pozdravom
Marek T.

foto:čitateľ

Redakcia nedávno kontaktovala Mú Staré Mesto a žiada vyjadrenie.

Stanovisko Mú Staré Mesto z 12. marca: 

"O situácii vieme a podnikli sme potrebné kroky. Spomínaný múr zamestnanci stavebného úradu boli obhliadkou skontrolovať a zisťoval sa vlastník stavby a jeho kontakt.

Vlastník stavby bude vyzvaný, aby uskutočnil také zabezpečovacie práce, aby stavba svojim stavom neohrozovala životy, alebo zdravie osôb".

0 komentárov
Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter