Napísali ste nám 8. november 2019

Napísali ste nám: Pred DK Lúky je už dlho nefunkčné verejné osvetlenie


Dobrý deň.

Pred DK 5 Lúky - Vígľašská ul.- Ba 5 - Petržalka je nefunkčné verejné osvetlenie, už niekoľko rokov, od zániku trhoviska Braník.

Je to niekoľko stožiarov verejného osvetlenia. Podľa informácie od kompetentných toto verejné osvetlenie nemá žiadneho správcu, ani majiteľa.

Posledný správca tohoto verejného osvetlenia boli VPS Ba 5, do roku 2010. Odvtedy všetky tieto stožiare sú nefunkčné, rozkradnuté a chátrajú.

Z týchto stožiarov verejného osvetlenia už sú dva v takom havarijnom stave, že svojim technickým stavom ohrozujú pohyb chodcov, aj zaparkovaných vozidiel, lebo sú obidva nebezpečne naklonené na jednu stranu, od nadmernej korózie, lebo od ich vzniku nebola ani na jednom prevedená žiadna údržba.

Väčšinou v týchto nebezpečných miestach už ani neparkujú žiadne vozidlá. Je zaujímavé, že prečo táto dlhoročná nebezpečná realita nikoho nezaujíma, ani to nikto nerieši.

Pravdepodobne sa čaká až vzniknú nejaké nepredvídané a zbytočné udalosti: tragédia, nešťastie, úrazy, alebo škody na majetku, samo-zrútením týchto stĺpov na niekoho, alebo na niečo.

Verím, že aspoň vás to zaujme, v mene ľudskosti. A pri vzniknutí nejakého úrazu, alebo škodovej udalosti bude vôbec niekto zodpovedný?

Paradoxom je aj to, že po osadení nového stožiara verejného osvetlenia, na terase, po silnom vetre, odpadla z neho horná časť kompletného svietidla.

Bolo to v roku 2017, a odvtedy ani to nemá kto opraviť.

Ďakujem za pozornosť.

Rastislav Gemerský

Foto: čitateľ

0 komentárov
Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter