Napísali ste nám 28. november 2018

Napísali ste nám: Odlomený keramický izolátor nemá kto odstrániť


Topoľčianska 2018. Dúfam, že aspoň Vás bude zaujímať nasledovná informácia, ako nebezpečný prípad, ktorý je podľa kompetentných a zodpovedných úradníkov prakticky neriešiteľný.

V mesiaci október 2018 sa zo stĺpu vysokého napäťového vzdušného vedenia, ktoré je vo výške okolo 10 m, uvoľnil, alebo odlomil keramický izolátor, o približnej váhe okolo 20 kg.

Zostal visieť na poistnom lanku, kde s a sním pohrávajú poveternostné vplyvy, ako vietor a dážď.

Toto všetko sa deje v blízkosti zastávky mhd, obytných domov, verejného parkoviska a verejných komunikácií všetkého druhu, kde je značný pohyb chodcov.

K tejto udalosti boli privolaní, a na mieste boli prítomní: vozidlá mestskej a štátnej polície, hasičského zboru, a ZEZ, ktorí po niekoľkých telefonátoch zistili, že toto vedenie nemá žiadneho správcu, ani majiteľa, preto s tým nič nemôžu samovoľne urobiť.

Hasiči to boli aj ochotní odstrániť, ale k tomu potrebovali len 2 veci: súhlas správcu, alebo majiteľa, a vypnúť napätie, ale to nemal kto urobiť.

Tak sa pravdepodobne čaká až na nejaké zbytočné nešťastie, alebo tragédiu, v podobe ťažkého úrazu, alebo smrti, nečakaným samopádom tohoto keramického izolátoru.

Okrem týchto možných udalostí, je tu aj možnosť skratu a požiaru. To je smutná realita tejto doby. A občan ten nech si pomôže akovie, ale veľa možností neexistuje, okrem požiadania médií o pomoc.

A stanovisko Mú ba 5,k celej tejto veci bolo : Však mi s tým absolútne nič nemáme. Je to naozaj odpoveď, ktorá nie je hodná ani žiadneho komentáru. A stále to nikomu nevadí, ani to nikoho nezaujíma !

Ďakujem za pozornosť.

Rastislav Gemerský.

26.11.2018, foto čitateľ

0 komentárov
Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter