Napísali ste nám 1. február 2019

Napísali ste nám: Na Ľubovnianskej je odstavené dodávkové vozidlo bez EČV a platnej EK + odpoveď


Dobrý deň.

Na Ľubovnianskej ul. je odstavené dodávkové vozidlo od roku 2017, bez EČV a platnej EK.

Možno Vám sa to podarí zistiť, že z akých je to dôvodov, keď občan nemá tú možnosť sa to dozvedieť.

Je zaujímavé, že nikomu to nevadí, nikto to nemá záujem riešiť, ani nikomu to vozidlo nechýba !? Informácie od občanov sú pravdepodobne pre niekoho obťažujúce a nezaujímavé.

Ďakujem za pozornosť.

Rastislav Gemerský.

30.1.2019

foto: čitateľ

Po zverejnení nás kontaktovala majiteľka vozidla s vysvetlením (uvádzame iba tvrdenia súvisiace so stavom vozidla):

...

V prvom bode vozidlo malo aj má evidenčné čísla, ktoré boli medzi časom dňa 20.11.2018 odcudzené neznámym páchateľom a zároveň bola spôsobená škoda na vozidle (to už je súčasťou trestného konania), k čomu máme všetky potrebné doklady od polície. Nové EČV sme získali dňa 04.02.2019 a v tento deň boli opätovne namontované na vozidlo. 

V ďalšom bode uvádzate, že vozidlo je bez emisnej kontroly, avšak táto informácia je zavádzajúca a na čelnom skle sú viditeľné etikety s platnými STK a EK do 09/2019!!!!! 

V poslednom bode, vozidlo je zaparkované na chodníku a nie na ceste resp. cestnej komunikácii, čo znamená, že neporušuje žiaden zákon, je v dobrom technickom stave a nepoškodzuje ani neohrozuje životné prostredie ako sa vyjadrila samotná Samospráva. Tak ako je viditeľné na fotografii od pána čitateľa, na chodníku parkuje XY vozidiel a moje vozidlo je zaparkované presne ako všetky ostatné. ...

0 komentárov
Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter