Napísali ste nám 31. máj 2019

Napísali ste nám: Na Holíčskej bola niekedy škôlka, dnes budova chátra


Príjemný deň prajem.

Je dlhodobo verejne známe, že v m.č. Ba 5 Petržalka, je nedostatok voľných miest v predškolských zariadeniach - materské škôlky.

Jedna z hlavných príčin sú dlhodobo neudržiavané, opustené, chátrajúce a nevyužívané budovy, o ktoré sa nemá nikto záujem starať, ani tento problém riešiť kompetentné úrady nezvládajú.

Jedna takáto budova, o ktorej Vás chcem informovať, sa nachádza na Holíčskej ul., ktorá bola kedysi vkusná materská škôlka, tak je už niekoľko rokov opustená a chátrajúca.

V takom istom stave je okolité životné prostredie, o ktoré sa nikto nestará, tak to tu pôsobí, ako divoký prales, ktorý túto budovu maskuje.

Množstvo rôzneho odpadu ukrýva neudržiavaná náletová burina, drevina a padajúce časti stromov, ktoré ohrozujú náhodných chodcov.

Celkový stav je taký, ako keby táto budova, a okolité pozemky nemali žiadneho správcu, alebo majiteľa. Mú Ba 5 informuje o tejto veci občanov len nezmyselnými výhovorkami, alebo vôbec.

Možno aj preto takto dopadla bývalá budova MŠ na Znievskej ul., ktorá bola tiež niekoľko rokov, opustená, chátrajúca a neudržiavaná,

až sa do nej nasťahovali asociálne osoby bez domova, ktoré tam všetko rozkradli, zdevastovali, a zanechali tam po sebe množstvo rôzneho odpadu, až nakoniec zhorela.

Ani to nikomu nevadilo, ani to nikto nemal záujem riešiť. Ešte stále tam táto ruina straší, a škaredí okolie. Najlepšie je toto všetko osobne vidieť.

Je to nezabudnuteľný a poučný zážitok, ktorý je pri počúvaní, alebo čítaní neuveriteľný. Ja mám zo všetkého video záznamy.

Možno občan nájde porozumenie u médií, keď sú už jeho podnety a sťažnosti ignorované, alebo nezaujímavé a obťažujúce pre kompetentné úrady.

A takýchto podobných budov je ešte tu niekoľko. Prečo nikto nemyslí na budúce generácie ?! Však sú to predsa naše deti, vnúčatá, a ich deti.

Ďakujem za pozornosť.

Rastislav Gemerský.

Príloha : 2x foto.

30.máj 2019.

0 komentárov
Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter