Napísali ste nám 22. júl 2018

Napísali ste nám: Máme obavu, že nás developeri chcú priam udusiť


Obraciam sa na Vás s prosbou, či by ste mohli napísať do našich Ba-Kuriér novín aj informáciu o pripravovanych stavbach na zatrávnenej ploche pri stanici ŽSR Tomášikova oproti jazeru Kuchajda.

Táto cesta je už teraz veľmi zle prejazdná, oproti SLSP na Tomásikovej vyrastá ďalšia skupina obytných zaujímavých, no na seba natlačených domov s názvom Nido...

Ďalej je aj avizovaná stavba na dva veľké domiská s názvom Semiramis, ktoré chcú začať stavať pravdepodobne v auguste 2018 a rysuje sa aj ďalšia stavba 19- podlažný dom na križovatke ulíc Račianska/Pionierska/Jarošova/Slimák/.

Prosím Vás, kto by tam chcel bývať v takom prostredí (hluk, exhaláty z áut, prach, špina)?

Podotýkam, že terajší primátor sa vyjadril, že sa má stavat v tejto lokalite nová železnicná stanica Filiálka... a potom určite nastane v Bratislave ďalší dopravný kolaps.


Už teraz sú tieto ulice skoro neprejazdné a nevieme si predstavit ako to bude vyzerať v budúcnosti, keď sa ešte z teraz budovaneho obrieho priam „Čínskeho múru“ blokov stavaných vo vinohradoch spod Koliby az k Ceste na Ahoj smerom oproti Figaru na Račiansku, budú valiť stovky áut do centra mesta a ostatnych metskych casti, do Race, Jura, Pezinka, Modry...

Máme obavu, že nás developeri chcu priam udusiť. Keď sa pozrieme okolo seba, až sa rozum nad tým zastavuje. Prečo nemáme možnosť vyjadrit sa k tomuto zahustovaniu ?

Na Račianskej ulici vyrástlo ohavné sídlisko, ktore medzi sebou voláme Kasárne, alebo Černobyl. Sú to domy akoby nejaké monštrum sadlo na tu voľnú zelenú plochu medzi Račianskou, tačiarňami a Kukučínovou.

Monotónne domy su od základov až po strechu, cez rámy okien, loggií a okeníc nastriekané jednou čudnou nevábnou farbou - akoby sa tade prehnala púštna búrka. Vsetko je jednej farby. Ten hnus treba vidieť.

Okoloidúci krútia hlavou. Ľutujeme ľudí, ktorí tam budú bývať. Určite sa nezbavia depresií. Zamyslel sa niekto, pri udeľovaní stavebných povolení nad dopravným zaťažením uvedenej lokality?

Na tej zelenej lúke pri Filiálke mohlo byť postavené niečo zaujímavejšie, krásne. Veď tam budú bývať ľudia - nebude to noclaháreň.

Je mi z toho smutno na duši a myslím si, že nielen mne.

S pozdravom

Maria J. Frolová

Ilustr. záber: Archív BK

3 komentáre
ODPOVEDAŤ Obyvateľ Nového mesta | 25. 7. 2018, 21:54

Haha wau úžasné, dvaja "psychológovia" spamujú už aj BA Kurier. Zabudli ste si chlapci dať tabletky od psychiatričky. Vylievate si svoje psychózy na nesprávnom mieste. Evidentne hlupáci nemáte čo lepšie robiť a evidentne ste v úžasnej psychickej rovnováhe. Keď nemáte čo povedať, radšej nič nepíšte a keď sa chcete zosmiešňovať, radšej to nerobte a choďte na konzultáciu k svojej psychiatričke a hlavne do toho nezaťahujte iných ľudí, ktorí s vami nemajú nič spoločné. Celé roky sa "snažia" vyriešiť dopravnú situáciu v tejto oblasti, dopravné zápchy sú tu na dennom poriadku, nič sa za celé roky neudialo. Denne tu stoja kolóny áut a stále pribúdajú. A povedz mi ty infantil Sim sa La Bin, z ktorej osobitnej školy pochádzaš a ako do nej na bicykli dochádzaš, keď v tejto oblasti nie sú žiadne cyklocesty. Vyvetraj s hlavu inak, ako obťažovaním cudzích ľudí, pretože to v nej máš evidentne "preexponované". Vaša dikcia a "hlboká" irónia akurát tak poukazuje na vážne duševné poruchy. Pre pomoc kontaktujte: Centrum pedagogicko-psychologického poradenstva a prevencie, najbližšie asi Trnava (CPPPaP Trnava) 033 / 5516794. Prospeje vám to viac, ako tu vylievať vaše psychózy. Haha a "prestaňte sa žiarliť, vy komunistické bubliny" haha. S pozdravom Obyvatelia mestskej časti Nové mesto Bratislava, ktorí každodenne musia znášať toto dopravné preťaženie a ten neporiadok zo stavieb.

ODPOVEDAŤ JK | 25. 7. 2018, 19:28

Myslím, že to pre vás tak veľmi vadí, pretože vo vašom živote nemáte nič lepšie čo robiť. Prestaňte sa žiarliť, prestaňte byť taka staromódná, vyskúšajte nejaký šport, zbaľte svoje tašky a choďte preskúmať svet, nechajte svoju komunistickú nudnú bublinu.

ODPOVEDAŤ Sim sa La Bim | 25. 7. 2018, 18:16

Pani Maria, mozem Vas ubezpecit ze sme fyzicky aj dusevne vo vybornej kondicii. Dakujeme ale nemusite si o nas robit najmensie starosti. S tou dopravou mate pravdu, bude to trochu preexponovane ale verim ze viaceri zvolia ine moznosti dopravy. Odporucam bicykel, prevetrat si trosku myslienky a hned Vam bude lepsie na dusi. Pekny den zela obyvatel mestskej casti “pustna burka”.

Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter