Napísali ste nám 26. júl 2018

Napísali ste nám: Len potvrdzujem neutešený stav na tomto námestí


Dobrý deň,

so záujmom som si prečítala článok Šokujúce: Na Kamennom námestí, napriek plánom na revitalizáciu, pribúdajú predajné búdy + video + foto a len potvrdzujem neutešený stav na tomto námestí.

Dňa 20.7.2018 som bola na Kamennom námestí a zhrozená neutešeným stavom som odfotila neporiadok, burinu a celkovo katastrofálne prostredie a poslala túto informáciu aj primátorovi Nesrovnalovi.

Odpoveď , ktorá mi došla dnes citujem v plnom znení: „Dobrý deň, pani Gričová. Nebudem sa v niektorých veciach opakovať. Len doplním, že hlavné mesto nemá kompetencie konať v mnohých veciach, o ktorých píšete. Za všetky napr. Medická záhrada, ktorá je v správe MČ Staré Mesto.

Čo sa týka Kamenného námestia, úplne súhlasím, že tento priestor nie je hodný námestia v centre mesta. Snažíme sa ho riesiť ako celok a v blízkej dobe plánujeme podniknúť kroky na jeho skultúrnenie, ktoré boli dlhodobo blokované majetkovo-právnymi vzťahmi“.

Upozornila som aj na nie práve najlepšie udržiavanejšiu Medickú záhradu a pridala fotky, kvôli ohrozovaniu bezpečnosti chodcov na chodníku popri budove Dekanátu Lekárskej fakulty UK, porozbíjané okná a sklo na chodníku, opadávajúca omietka...

Napr. na Krížnej ulici v strede chodníka sa prepadol a a je tam hlboká jama, tri týždne len stroho prikrytá, čaká sa na úraz chodcov?

Bratislava stále viac a viac chátra, žiaľ!

O nie práve najkrajšie udržiavanej Medickej záhrade som poslala info aj starostovi MČ - Staré Mesto.

S pozdravom

Ľudmila Gričová

Foto: čitateľka

0 komentárov
Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter