Napísali ste nám 30. júl 2018

Napísali ste nám: Cyklisti si nezaslúžia obnovenie vodorovného značenia?


Dobrý deň, bicyklujem aktívne v Bratislave vyše 15 rokov a musím podoktnúť, že výrazne vzrástol záujem o používanie bicykla v Bratislave, nielen do práce, na nákupy, ale hlavne na telesnú pohybovú aktivitu.

Nielen u jednotlivcov, ale aj u celých rodín. Už dokonca kandidáti na primátora a starostov v Bratislave sľubujú , prechod z použivania osobných aut na MHD a bicykle.

Dobrá idea. Autám patria komunikácie, na parkovanie aj chodníky aj sem-tam zeleň a pod. Ale my cyklisti zatiaľ svoju pohybovú bezpečnosť nemáme zabezpečenú.

Cyklociest a cyklochodníkov je málo, biele piktogramy na mnohých komunikáciach už nevidieť, dokonca píšem už 2 roky všetkým kompetentným,

aby sa na hradzi v Petržalke od hraničného prechodu Berg až po vodné dielo v Čuňove obnovilo stredové vodorovné značenie/ plná čiara a prerušovaná/ , včetne Mosta Apollo- nájazdové rampy a mostový chodník pre cyklistov.

Márne. Pritom je to veľmi dôležité, oddeliť aj vizuálne dva protichodné smery, usmerniť do prúdov, dospelých a deti, starších a mladších, rýchlejších a pomalších, cyklistov a korčuliarov.

Máme síce tabule - Pokyny pre učastníkov na hrádzi, ale toto dôležité tomu chýba. Ani primátor, ani starosta Petržalky, ani SVP, ani Starz , nikto ešte v tomto nič nevykonal.

Po rekonštrukcii Dolnozemskej obnovili vodorovné značenie a všade inde. A my cyklisti si to nezaslúžime tiež ? V Bratislave asi nie.

Náklady, však povrchovú úpravu Lamačskej cesty robili dvakrát. Za všetkých milovníkov cyklistiky v Bratislave Ing. Peter Bella

Ilustr. Foto: Archív BK

0 komentárov
Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter