Napísali ste nám 5. máj 2019

Napísali ste nám: Cítim, že očakávaných pol milióna turistov na toto mesto len tak rýchlo nezabudne


Dobrý deň. Dovoľujem si Vám zaslať pár momentiek z centra Bratislavy tesne pred začiatkom MS. Cítim, že očakávaných pol milióna  turistov na toto mesto len tak rýchlo  nezabudne. 

1.    Stav dlažby na pešej zóne.  Je nielen "pozoruhodný", ale na niektorých miestach  celosvetovo unikátny.

 

Napr. na Zelenej použili na vypadnuté dlaždice dosiaľ nikde nerealizovanú lepenkovo-cementovú technológiu (viď foto).

 

Nemyslite si, že ten kartón tam len tak náhodou skadesi priletel. Kdeže! Je tam napevno priskrutkovaný. 

Na Ventúrskej (pri vyústení Zelenej) zase privolali k oprave  dlažby klampiara. Na snímke to tak zreteľné nevidno, ale dlaždica je skutočne z plechu. 

2.  Zvlášť neprehliadnuteľné je načasovanie rozkopávok v najcentrovatejšom centre. Aj zvolený postup.

 

Niekto by čakal, že rozkopú jednu ulicu, dokončia ju. Potom rozkopú ďalšiu, dokončia ju. Atď, atď.  Tu to zobrali  „progresívne“. Frontálnym útokom.  

 

Rozkopali celé centrum naraz.  Gorkého, Poštovú, Uršulínsku, Nám. SNP, Americké nám. Teraz majú už nejaký ten týždeň pauzu.  Zrejme  to musí „sadnúť“.  

3.  Má to však aj  nečakané prednosti. Kým  to "sadá", výkopy slúžia ako veľkokapacitné odpadkové kontajnery.

 

Bordel, ktorý by sa inak váľal všade  po chodníkoch,  je takto aspoň dočasne "uprataný".

4. Nechcem tu vyťahovať také malichernosti ako pokosené trávniky, zostrihané živé ploty, lokálne opravené obrubníky chodníkov, či zaplátané výtlky ciest. 

 

Nemôžeme chcieť všetko naraz.  Už teraz je tých "pozoruhodností" toľko, že za tým musí byť ten Metropolitný "oný". Na toľko nápadov by jedna hlava nestačila.  

S pozdravom.  Jozef Dugovič, Bratislava + foto

2 komentáre
ODPOVEDAŤ Marko22 | 6. 5. 2019, 16:16

Naájdite nahé-Ženy vo vašom suusedstve tu zadajte na-: kutt.it/nahe

ODPOVEDAŤ jajboli | 6. 5. 2019, 08:14

Keby len to. Vedenie mesta dlhodobo zlyháva pri opravách sôch. Teraz keď sa blížia MS v hokeji a Bratislavu navštívia tisíce turistov mesto a blíži sa letná turistická sezóna, nie je mesto schopné opraviť sochu Napoleóna, rovnako hrad Devín je stále oplotený, lebo mesto nie je schopné poslať rotu horolezcov na opravu uvoľnených skál. Platy luxusné, ale výkon komunálnikov mizerný! https://www.bakurier.sk/aktualne-dianie/clanok-termin-osadenia-sochy-napoleonskeho-vojaka-zatial-nie-je-znamy Hrad Devín je ohradený vyše ROKA a POL, nerobí sa NIČ!!!!! https://bratislava.sme.sk/c/20676938/skaly-z-hradu-devin-mozu-padat-na-cestu-statik-radi-okamzite-riesenie.html http://www.teraz.sk/najnovsie/bratislava-komunikacia-pod-hradnym-bralo/303615-clanok.html

Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter