Napísali ste nám 5. júl 2018

Napísali ste nám: Bratislava bola cca 300 rokov hlavným mestom Uhorska! Vôbec to nevyužívame!


Vážená redakcia,dovoľte mi upriamiť pozornosť na rozpočet Hlavného mesta Slovenska. Rozpočet Bratislavy,na rok 2018 je NIŽŠÍ ako rozpočet Brna a aj Ostravy !!!!

Podľa počtu obyvateľov a rozlohy, pri porovnaní s Prahou /1,9 miliardy - rok 2018/ by mala mať Bratislava, rozpočet na rok 2018 cca 780 mil. EUR !!!!!

Upozorňujem : V roku 2021 bude bývať na sídlisku BORY cca 75.000 obyvateľov !! Ako sa dostanú do centra,za kultúrou,do školy,do práce.... Ako zvládne Brnianska ul. a Pražská ul. nápor navyše cca 30.000 automobilov !!!

Je potrebné vytvoriť nové prepojenie Patrónka – Kramáre /tunel/ - Zváračský ústav – Jarošova – Vajnorská - Bajkalská - Trnavská /mimoúrovňové križovatky/. Je nádej, že BORY budú prepojené električkou?

Trasa Bory – Dúbravka – Záluhy – Kútiky - Karlova Ves - nábrežie - Reduta - je úžasná !!!!

Cca 50 min.!!! Ako v Los Angeles .... Treba prepojiť električku Rača - Vajnory - Štrkovec-Petržalka....

Všimol som si, že predseda maďarskej vlády p.Orbán, hovoril o prepojení rýchlovlakmi – Varšava – Bratislava – Budapešť- Belehrad - Sofia- Istanbul....

Čo naše ministerstvo dopravy ?? Ďaľší most cez Dunaj /okrem D 4/-musí byť ..!!!

Spojenie letiska M.R.Štefánika - Schwechat - elektrovlak !!!! Letisko druhá runway !!!

Viem, že sa Vajnorčania bránia - žiaľbohu nemôžem za to, že bývajú pri letisku...

Vyfriešiť industriálne objekty - Dimitrovka . Hlavná železničná stanica - neriešiteľný

problém??

Čo tak vybudovať novú stanicu - Filiálka ??? Aj s rýchlovlakmi TGV – Bratislava – Wien - Paris o tom sa už hovorilo !!!! Tunel popod Dunaj. Lanovka Rybársky cech – Parlament - Hrad / to už mal v pláne Ľubo Roman ako župan/.

Čo tak ďaľšie podchody - Račianske mýto,Trnavská - Bajkalská, Bajkalská – Vajnorská, Manderlák ??? Čím bude centrum horšie sprejazdnené, tak tým menej áut sa do centra dostane !!!

Nezastavaná prieluka - naproti hotelu Kyjev ??? Podzemné parkovisko - Kollárovo nám ??? Vstup mimobratislavských áut - SPOPLATNIŤ !!!!

Múzeum voskových figúr, akvarium, aquapark, lunapark, planetarium, technické múzeum, atď...... to všetko chýba Bratislave !!!!!!

V Prešporku korunovali 19 kráľov a cisárov. Bratislava bola cca 300 rokov hlavným mestom Uhorska !!!! Vôbec to nevyužívame !!!!!

S úctou

Tibor Petrovský

Ilustr. Foto: BK

0 komentárov
Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter