Napísali ste nám 19. november 2017

Kart Aréna robí radosť zdravotne znevýhodneným


DSS Integra už dlhší čas spolupracuje s Národným motokárovým centrom na Kopčianskej ulici v bratislavskej Petržalke na báze priateľstva, kde ako zdravotne znevýhodnení s kombinovaným postihnutím našli porozumenie u konateľa Adama Hederu a slovenskej reprezentantky na motokárach Renaty Zajcevovej.

Práve ona sa špeciálne s celým personálom centra venuje práve týmto ľudom.

Nielenže majú z toho nezabudnuteľný zážitok, veď kto by nejazdil rád veľmi rýchlo a bezpečne, ale pretekárska atmosféra, stretnutia s pretekármi (naposledy s Maťom Homolom), ktorí tam chodia trénovať i získanie sebaistoty, je pre nich neoceniteľnou skúsenosťou.

Mnohí z klientov sú aktívni športovci, ci už v hre boccia, alebo spoločenských tancoch na vozíku, či plávaní a tento zážitok sa nezmazateľne vrýva do ich pamäte.

Tentoraz skúšali nové motokáry, ktoré z bezpečnostných dôvodov centrum vymieňa pravidelne každé dva roky. Ich nová konštrukcia motorov pôsobí tichšie a aj dizajn je krajší.

Zaujímavosťou je, že hneď po dvoch týždňoch od výmeny, pozvali DSS Integru na „ohodnotenie“.

Národné motokárové centrum KART ARENA, je zároveň jediným na Slovensku, ktoré disponuje už dvoma dvojsedadlovými vozidlami, čo umožňuje naozaj plnohodnotnú jazdu spoločne s reprezentantkou Zajcevovou, vychutnať pretekárske tempo pri zaistení ich úplnej bezpečnosti.

Úsmev a radosť sú pre pracovníkov odmenou za ich starostlivosť. Na podujatie 8. novembra prišli štyria klienti DSS Integra, medzi nimi aj moja Zuzka (na fotke).

Apropo, novinkou je aj motorčička, na ktorej perfiš jazdil cca 4-5 ročný chlapec so svojim otcom za nim. Bude z neho vynikajúci motocyklista.

So srdečným pozdravom Ján Luky

Foto: J. Luky

0 komentárov
Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter