Napísali ste nám 14. december 2017

Je prekvapujúce, kde a ako sa v Bratislave parkuje


Dobrý deň,

je prekvapujúce, kde všade a ako sa v Bratislave parkuje.

Dodržiavanie zákona je úplne mimo, na chodcoch, mamičkách s kočíkmi, invalidom na vozíku atď. nám mnohým nezáleží a nakoniec , kde sú denné kontroly?

Posúďte so mnou:

Obr.1 - Koniec Záhradníckej ulice pri Odborárskom námestí, pri parčíku, za značkou Zákaz parkovania, parkujú denne 3 - 4 autá nie 5 minút, ale celé hodiny, ba celý deň

Obr.2 – Mýtna ulica pri svetelnej križovatke s ulicou I. Karvaša parkujú autá koľko sa ich zmestí 3 až 4

Obr. 3 – Mýtna ulica, pri Strojníckej fakulte. Bez problémov, že je tam noha veľkého pútača. Kadiaľ teda s kočíkom? Alebo starí ľudia?

Obr. 4 - Mýtna ulica - pri zastávke MHD - Kollárovo námestie, kde je potrebných 5 metrov pred terčíkom zastávky?

Takto by som mohol posielať fotky z celej Bratislavy. Preto sa pýtam, nedávno som bol vo Viedni a nepodarilo sa mi takéto priestupky odfotografovať, škoda, zostal som smutný. Aspoň u nás je niečo naviac, ale k zlému.

A tak Vám prajem príjemne sviatky a do Nového roku 2018 veľa zdravia, s pozdravom Ing. Peter Bella

foto: čitateľ

7 komentárov
ODPOVEDAŤ Robo | 15. 12. 2017, 16:01

A kde majú parkovat??? Cez deň plno prázdnych miest vyhradených pre obyvateľov BA, parkovacie domy absolútne nevhodné lokalizované a v centre často plné... Tá Viedeň asi nebude len o disciplíne a ohľaduplnosti, ale o možnostiach a vybavenosti...

ODPOVEDAŤ Rudo | 15. 12. 2017, 08:39

Kracam po ulici a hovorim si, toto mesto nie je ani pre chodcov, ani pre auta, ani pre cyklistov, tak pre koho potom? Ze by pre developerov? Semafory na polceste uvaznia chodca medzi prudmi, lebo je dolezite, aby auta sli plynulo, ved chodci sa potlacia v strede cesty pri kolajniciach elektricky a vizualizacia od stola vyzera tak elegantne. Cyklisticky chodnik sa konci na uzemi nikoho a ten normalny chodnik uz davno nesluzi chodcom. Auta zatarasia znizene najazdy na chodnik a vozickar si hlada najblizsiu strbinu, aby sa prepracoval na chodnik. A mestsky policajt mu povie, ze on by tam neparkoval, ale zakazane to nie je, takze nemoze urobit nic.

ODPOVEDAŤ metod | 15. 12. 2017, 02:04

toto píše človek ktorý nezvládol autoškolu a papiere nikdy nedostal.... v centre je nemožné zaparkovať .. sadnite si s niekym za volant a vyskúšajte to.. toto je problém ktorý sa ani za 30 rokov nevyrieši ... a papuče a pokuty nie su riešenie... to chce vybudovať buď záchytné strážené parkoviska na okrajoch mesta a funkčnu MHD alebo vybudovať parkovacie domy a garáže...

Majo | 15. 12. 2017, 22:02

Tak tak zaparkovat v centre je ciste "scifi"

Gabika | 19. 12. 2017, 14:30

Myslím, že v centre sa nedá parkovať tam, kde sa parkuje zadarmo. Keby bolo parkovanie v celom meste spoplatnené a bezplatné by bolo len na zberných parkoviskách, zrazu by sa naplnili a na uliciach by sa dalo žiť. Som v Ružinove a pod oknami môžem dennodenne nafotiť zbierku mimobratislavských evidenčných čísel, je ich tu vyše 50 percent. Ráno prídu, zaparkujú a pokračujú električkou. Keby sa aj tu platilo, mladí manažérici by sa netlačili na hranicu mestskej časti, lenže v BA sa osvietené rozhodnutia nenosia, limitom je hranica funkčného obdobia, veď do ďalšieho zvolia len populárnych.

ODPOVEDAŤ Gabika | 14. 12. 2017, 22:27

Byvam pri "starom" zimaku. Ked je hokej, koncert, ci ked hraju Radosinci, je to tu zle, vecer sa parkuje na trave, na chodníkoch, vsade, ale garaz pod hotelom ma stale volne miesta. A ked hokej nie je, tak sidliskove komunikacie od rana sluzia ako parkovisko, pod nasimi oknami parkuje asi 70 percent mimobratislavskych aut, denne pocuvame vytrubovanie, vykrikovanie, nadavanie do privandrovalcov. Nemam obavy z migrantov, ale mam plne zuby soferov z iných miest, ktori skusaju, kam az mozu zajst, aby stali zadarmo a co najblizsie k centru. Ked idem autom do ineho mesta, ochotne zaplatim par eur, aby som tam mohol pol dna zaberat miesto na parkovisku, preco nie su mimobratislavski ochotni platit za parkovanie v parkovacích domoch?

ODPOVEDAŤ Branislav Fundarek | 14. 12. 2017, 19:28

Moskovska ulica denne: Z asi 25 rezudentskych parkovacuch miest je denne obsadenych neopravnene cezpolnymi 16.

Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter