Napísali ste nám 18. marec 2018

Holíčska: Tieto priestory si mýlia s verejnými WC


Dobrý deň.

Holíčska marec 2018.

Možno aspoň Vás bude zaujímať problém terás v mestskej časti Bratislava 5 - Petržalka, z ktorých väčšina nemá žiadneho správcu, majiteľa, alebo vlastníka.

Nasledovný problém sa týka väčšiny takýchto terás, ktoré majú nevyužité spodné priestory, pod nimi.

Spomedzi 30 podobných takýchto terás, ktoré osobne poznám, som vybral tú najzaujímavejšiu, a to preto, lebo z opačnej strany tejto terasy sa nachádza budova, kde sídli Štátna polícia Ba 5 Juh, a vo vzdialenosti 1 zastávky MHD je budova, kde sídli Mú Ba 5.

Občania, ktorí tu v okolí bývajú, pracujú, alebo deti, ktoré navštevujú v tomto okolí rôzne školské zariadenia, ktoré sa nachádzajú v blízkosti, sú v podstate proti tomuto hanebnému verejnému hnusu bezmocní, lebo tento problém nemá podľa vyjadrenia kompetentných a zodpovedných, zatiaľ nikto v kompetencii riešiť.

Ani na maloleté deti nikto neberie žiadny ohľad, že to čo sa tu denne vidí, a že ako to negatívne vplýva na ich ďalší morálny, duševný a výchovný vývoj.

A čo sa tu prakticky robí ? Už niekoľko rokov ?

V týchto priestoroch sa zdržiavajú rôzne asociálne osoby bez domova, najmä v nočných hodinách, ktoré tu vytvárajú nehorázny neporiadok z rôznych druhov odpadu, ktorý väčšinou pochádza z blízkych kontajnerových stojísk, konzumujú tu denne alkoholické nápoje, a tieto priestory si mýlia s verejnými WC.

Medzi odpadmi vidieť najviac: rôzne obaly z alkoholických nápojov, použité injekcie, znečistené šatstvo a obuv, použité ženské vložky, a iné hnusy.

Nikoho tiež nezaujíma, že sa tu v okolí môže rozšíriť nejaká nebezpečná infekcia, šíriaca sa vzduchom, lebo tieto priestory tiež nemá nikto v kompetencii upratovať, okrem dobrovoľníkov, ktorí odtiaľto už aj vyniesli rôzne ležadlá. A na zdraví ľudí, už tiež nikomu nezáleží.

K tomuto všetkému je tu ešte aj niekoľkoročné nefungujúce verejné osvetlenie, a na výškových miestach, z ktorých už dávno odpadli osvetľovacie telesá, tak tam odtiaľ pozorujú okolie z výšky havrany a vrany.

A sťažnosti od občanov, ako keby ani nikdy žiadne neexistovali !

Je to smutná realita tejto doby, na zamyslenie pre kompetentných a zodpovedných tohto mesta.

Ďakujem za pozornosť.

Rastislav Gemerský.

15.marec 2018

foto: autor

0 komentárov
Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter