MHD 19. február 2019

Vaše otázky posúvame ďalej: „Prečo potrebujem v BA kraji tri karty na autobusy?“


Na našom FCB sme zaznamenali otázku, súvisiacu s cestovaním na električenku vozidlami Slovak Lines v Bratislave.

Išlo o reakciu na článok pod názvom Verejná doprava: Na električenku možno v rámci mesta cestovať i prímestskými autobusmi

článok je tu.

Náš čitateľ sa pýtal:

Len by sa to už malo konečne ujednotiť. Prečo potrebujem v BA kraji tri karty na autobusy? SAD DS, SAD TT a Slovak Lines...? Jedna karta a hotovo.

Navyše, ak mám električenku pre zónu 100,101, tak to neplatí ak idem dopravcom napr. SAD DS a SAD TT. I keď idem rovnakou cestou s rovnakými zastávkami. Smutné.“

Bratislavský kuriér sa obrátil na BID – Bratislavskú integrovanú dopravu, ktorá reagovala takto:

Systémy dopravcov, ktorí sú zapojení do IDS BK (Integrovaný dopravný systém Bratislavského kraja) sú navzájom prepojené. V IDS BK sú aktuálne zapojení 4 dopravcovia:

Dopravný podnik Bratislava a.s., RegioJet, Slovak Lines, Železničná spoločnosť Slovensko.

V rámci IDS BK môžu cestujúci na jeden cestovný lístok využiť spoje všetkých 4 dopravcov, ktorí sú do systému zapojení.

Cestujúci si teda môžu kúpiť predplatný cestovný lístok (tzv. mesačník, električenku) alebo dobiť elektronickú peňaženku aj na kartu iného dopravcu, ktorý je zapojený v IDS BK.

Môžu tak urobiť na obchodných miestach aj v automatoch. V prípade e-shopov dopravcov je to možné zrealizovať len u dopravcu, ktorý kartu vydal.

Do Integrovaného dopravného systému v Bratislavskom kraji sú v súčasnosti zapojení dopravcovia, u ktorých si výkony objednávajú Bratislavský samosprávny kraj (Slovak Lines),

Hlavné mesto SR Bratislava (Dopravný podnik Bratislava) a Ministerstvo dopravy a výstavby SR (RegioJet a Železničná spoločnosť Slovensko).

Ambíciou Bratislavskej integrovanej dopravy, a.s. je však aj zapojenie Trnavského samosprávneho kraja do integrovaného dopravného systému.

Tým by sa rozšírila ponuka cestovania a zároveň by do systému vstúpili ďalší dopravcovia, čím by sa zvýšil komfort pre cestujúcich (napríklad aj možnosť využívať čipové karty vydané novými zapojenými dopravcami).

(red)

Foto: BID

0 komentárov
Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter