MHD 12. apríl 2018

Na zastávkach MHD chcú umiestniť ďalších 124 informačných tabúľ


Na významných dopravných uzloch a prestupných zastávkach MHD v hlavnom meste plánuje Dopravný podnik Bratislava (DPB) nainštalovať ďalších celkovo 124 elektronických informačných tabúľ.

Cestujúci budú vďaka nim informovaní o odchodoch liniek či o mimoriadnych udalostiach v MHD. DPB už vyhlásil na dodanie a inštaláciu týchto zariadení súťaž za 2,2 milióna eur s DPH.

Ponuky k tendru sa majú otvárať začiatkom mája.

"V súčasnej dobe prebieha verejná súťaž na dodanie 124 kusov informačných tabúľ, ktorých nákup bude financovaný z fondov EÚ," potvrdila pre TASR hovorkyňa DPB Adriana Volfová.

V prípade úspešného ukončenia súťaže DPB predpokladá dodanie informačných tabúľ a následné namontovanie na významných dopravných uzloch a prestupných zastávkach MHD do konca roka 2018.

Nové elektronické informačné tabule už pribudli v minulom roku na zastávkach MHD v širšom centre mesta a na Patrónke.

Cestujúcich informujú o príchodoch a odchodoch vozidiel MHD, ale dajú sa využiť aj na informovanie o výlukách či iných mimoriadnych situáciách.

Takéto tabule sú napríklad aj na električkovej radiále v Petržalke či v centre mesta.

Pri realizácii modernizácie električkových radiál budú už na všetkých príslušných zastávkach osadzované tieto nové informačné zariadenia.

(TASR)
Foto: Archív BK
0 komentárov
Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter