MHD 28. august 2019

Na križovatke Uzbecká – Vrakunská – Hradská vybudovali bus pruh


Na križovatke Uzbecká – Vrakunská – Hradská v Bratislave pribudol vyhradený jazdný pruh na vozidlá MHD,

takzvaný bus pruh. Umožní prednostný prejazd križovatkou od zastávky Toryská v smere do centra hlavného mesta pre linky 201, 202 a 75.

Pre MHD sa očakáva v rannej dopravnej špičke v závislosti od hustoty dopravy časová úspora približne tri až desať minút. Informuje o tom hlavné mesto na sociálnej sieti.

V križovatke sú po zmene organizácie dopravy na vstupe z Uzbeckej ulice dva jazdné pruhy doľava,

z toho jeden vyhradený na MHD. Na vstupe od Hradskej ulice sú v slabo zaťaženom priamom smere do Uzbeckej redukované dva jazdné pruhy na jeden jazdný pruh.

"Súčasťou preferencie MHD je aj úprava v riadení svetelnej signalizácie, ktorá zabezpečí prednostné zaradenie,

prípadne predĺženie príslušnej fázy v riadení križovatky - tým aj rýchlejší prejazd a menšie zdržania MHD nielen počas dopravných špičiek, ale aj v ostatných obdobiach dňa," spresnil magistrát.

Po zavedení bus pruhu a úpravy signalizácie chce mesto vyhodnocovať jazdné časy liniek MHD na úseku Toryská – Komárovská.

Očakávaná časová úspora v rannej dopravnej špičke v dôsledku vyznačenia pruhu na MHD bude v závislosti od hustoty dopravy približne tri až desať minút.

Očakávaná časová úspora celodenne medzi zastávkami Toryská - Komárovská v dôsledku preferenčného režimu v riadení cestnej dopravnej signalizácie bude v priemere približne 20 až 25 sekúnd.

(TASR)
foto: google map
2 komentáre
ODPOVEDAŤ Verena R | 4. 9. 2019, 08:49

Poďte sa na to pozrieť. Odkedy je to spustené tak na jednej ulici miesto pôvodných 10 min trávime hodinu. Busy zaseknute v križovatke. Toto musel navrhnúť len dilino od stola. Je jedno ci je 7:30, alebo 9:00. Bus pruh ma dĺžku dvoch trolejbusov a ešte sa mu do neho pripájajú od pentagonu. Choreee. Zvýšiť kapacitu cesty len jej pre maľovaním, keď sa zleje do lievika po pár metrov nie je možné. Povedzte to tomu co to nacmaral a nebol tu.

ODPOVEDAŤ Martin Gramblicka | 3. 9. 2019, 08:17

Dobry den Vedel by sa niekto prist rano o 8 mej pozret kolko casu to realne usertrilo? Lebo to co tam vytvorili je horsie ako bolo predtym. Chapem pointu ale teraz bus nemoze ist co svojom pruhu kedze sa mi tam z prava stale niekto pripaja a blokuje vsetko. Co by som navrhol nech lavy pruh premaluju na bus pruh a odbacaci do lava a na konci by sa busi pripojili do praveho pruhu tak ako to robili predtym ked nechceli stat v zapche.

Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter