MHD 31. január 2020

BID: Pre pravidelných cestujúcich sú výhodnejšie predplatné cestovné lístky. Kde platia v integrovanej doprave?


Predplatný cestovný lístok umožňuje cestujúcemu neobmedzené cestovanie počas trvania platnosti a vo všetkých zakúpených zónach – ráno, v noci a aj cez víkendy. Informuje o tom BID.

„Držiteľ predplatného cestovného lístka môže počas jeho platnosti uskutočniť neobmedzený počet jázd v ním zakúpených zónach, nastúpiť a vystúpiť na ktorejkoľvek zastávke v ním zakúpených zónach. Môže využívať spoje všetkých dopravcov, ktorí sú zapojení v Integrovanom dopravnom systéme v Bratislavskom kraji a ktoré jazdia v zónach, ktoré si cestujúci zakúpil.

Držiteľ PCL môže neobmedzene prestupovať medzi jednotlivými linkami, aby sa čo najrýchlejšie a najpohodlnejšie dostal do cieľa svojej cesty,“ pripomenula generálna riaditeľka Bratislavskej integrovanej dopravy, a.s. Zuzana Horčíková.

Predplatný cestovný lístok je podľa BID výhodný pre cestujúcich, ktorí pravidelne cestujú verejnou hromadnou dopravou.

PCL je lacnejší ako každodenné kupovanie cestovných lístkov a po jeho zakúpení cestujúci už nepotrebujú hotovosť na kúpu jednorazového cestovného lístka. Predplatné cestovné lístky platia v spojoch Dopravného podniku Bratislava (MHD)

vo vlakoch RegioJet (linka S70), v regionálnych autobusových spojoch Slovak Lines

vo vlakoch Železničnej spoločnosti Slovensko (linky S8 – S65)

Ak v zakúpených zónach jazdia linky viacerých z dopravcov, ktorí sú zapojení do IDS BK, držiteľ predplatného cestovného lístka môže na prepravu využiť ktorýkoľvek spoj dopravcu IDS BK.

Pri výbere predplatného cestovného lístka je podľa BID, najvýhodnejšie zakúpiť si tie zóny, cez ktoré držiteľ cestovného lístka pravidelne cestuje. Môže si ich skontrolovať na stránke www.idsbk.sk alebo ich „vyberie“ pracovník na predajnom mieste dopravcu, ktorý je zapojený do IDS BK.

V prípade, že si cestujúci kupuje PCL v on-line eShope dopravcu, zobrazí sa mu mapa IDS BK, na ktorej si označí zóny, v ktorých bude cestovať.

„V prípade, že si cestujúci okrem regionálnych zón zakúpi aj zóny 100 a 101, môže na jeden predplatný cestovný lístok cestovať po Bratislave aj spojmi MHD (ale aj RegioJet, Slovak Lines a ZSSK).

Obyvatelia a návštevníci Bratislavy, ktorí sú držiteľmi predplatných cestovných lístkov pre zóny 100 a 101 môžu na území Bratislavy využiť služby všetkých dopravcov, ktorí sú zapojení do IDS BK,“ uvádza spoločnosť BID.

Na zakúpenie predplatného cestovného lístka je nutné vybaviť si bezkontaktnú čipovú kartu, ktorú cestujúcemu vydajú na predajných miestach DPB, Slovak Lines a ZSSK.

(red)

Ilustr. Foto: Br. Kuriér/Archív/SL/ZSSK

0 komentárov
Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter