Lesopark 19. apríl 2018

Zvláštne "grilovacie podnikanie" Mestských lesov Bratislava?


V bratislavskom Lesoparku, konkrétne na konci Partizánskej lúky, pribudli ďalšie dve ohradené grilovacie miesta. Jedno ohradené už dlhšiu dobu funguje pri potoku, pod Cestou mládeže.

Mestských lesov Bratislava (MLB) a bratislavského magistrátu sa pýtame, či je takéto „podnikanie“ MLB v poriadku. Konkrétne sme zaslali tento mail:

Na Partizánskej lúke vznikajú nové OHRADENÉ grilovacie miesta. Jedno ohradené už dlhšiu dobu existuje.

Na základe čoho prenajímajú, resp. budú prenajímať Mestské lesy Bratislava (alebo priamo magistrát?) tieto ohradené grilovacie miesta za poplatok občanom?

Aký predpis či uznesenie oprávňuje MLB takto „podnikať“? Nejde náhodou o majetok všetkých Bratislavčanov, ktorý by mal byť verejne prístupný?

Na tabuľke grilovacieho altánku sme našli informáciu o tom, že na jeden deň prenajímajú MLB grilovacie miesto za 100 eur (!).

Vzhľadom na to, že ide o pozemky všetkých Bratislavčanov, ktorí sa na kultiváciu územia skladajú aj prostredníctvom daní, sa domnievame, že takéto konanie MLB a magistrátu nie je v poriadku.

Navyše, oddeľovanie a oplocovanie spoločných rekreačných mestských pozemkov Bratislavčanov a ich vydeľovanie, je zvláštne a nenáležité.

Priamo na Partizánskej lúke už dlhodobo funguje jedno neohradené grilovacie miesto. Nové verejne prístupné miesto na grilovanie bolo v roku 2015 pred Snežienkou sprístupnené v podobe dvoch grilov, nového ohniska, lavíc i hojdačky.

Grilovacie miesto vybudoval súkromný pivovar. Grilovací altánok je k dispozícii aj pri IX. mlyne.

Ako sa na túto skutočnosť pozeráte Vy, milí naši čitatelia? Majú byť grilovacie miesta v Bratislavskom lesoparku ohradené a spoplatnené, alebo bez ohrady a voľne prístupné obyvateľom?

Píšte nám na redakcia@bakurier.sk

(rl)

Foto: BK

13 komentárov
ODPOVEDAŤ Katka | 19. 6. 2018, 09:18

Nevidím na tom nič zlé, dokonca mi to príde ako služba občanom, ktorí si chcú dopredu naplánovať opekačku, alebo oslavu v čistom altánku so svojou partiou, bez rušenia ostatnými ľudmi. Veď predsa, sú tam aj bezplatné grilovacie altánky, ak sa mi nechce platiť, a nevadí mi zdieľanie s ostatnými a v neposlednom rade, mám chuť tam ísť hneď z rána "obsadiť miesto" , možnosť tam je. Mne osobne napríklad táto možnosť nevyhovuje. Rada by som si urobila narodeninovú oslavu v prírode pre svojich najbližších (napr 25 ľudí) , ktorú viem naplánovať bez stresu , či sa mi ujde miesto, či nebude ku mne niekto netolerantný z vedľajšieho stolu, či nebudem mať smolu s tým, že niekto nevie založiť poriadne gril a počas celej oslavy bude dym smerovať priamo k môjmu stolu (toto všetko sú reálne skúsenosti z minulých období) . Takže zo strany mojej rodiny a priateľov túto platenú službu oceňujeme a sme radi, že je taká možnosť aj na partizánskej lúke.

Marcel | 19. 6. 2018, 09:27

Lenze za 100 EUR si prenajmete chatu a ste tam 2 dni a noc a nekukaju na vas miliony okoloiducich, co je pre narodeninovu oslavu urcite lepsie. Cize 100 EUR je strasne uletena cena.

Katka | 19. 6. 2018, 09:40

Marcel, ale čo ak práve chcem oslavu na partizánskej lúke z dôvodu, že nie každý z rodiny mi chce cestovať niekam na chatu (mnoho ľudí je nešoférov) , nechcú tam prespať a máme pomerne dosť detí, ktorým práve partizánska lúka prináša vybláznenie a my dospelí sa môžme v kľude porozprávať .. V prípade, že priší, aby sme sa mali kam schovať (keďže oslava sa plánuje niekedy pár týždňov dopredu) , keď chceme kávu a čapované pivo, aby sme si ho mohli ísť jednoducho kúpiť do bufetu ako spestrenie programu .. dalšia vec : 25 - 30 ľudí mať na chate a starať sa o nich 2 dni, nieje naozaj jednoduché, oslávenec si to neužije (my chatu máme , akcie tam organizujeme pomerne často a jednoduché to teda nieje ) .. Naozaj nerozumiem takémuto rozhorčeniu, veď miest na opekanie je tam neúrekom , každý môže prísť a opiecť si zadarmo .. Prečo upierať ďalšiu možnosť občanom, ktorí ocenia čistotu a súkromie altánkov? Čo sa týka ceny - áno , je vysoká, ale opäť , predpokladám, že zaručí, že altánok bude udržiavaný a čistý .. pre 25 ľudí a viac to tak citiť nieje .. ak chcem organizovať oslavu s 10timi ľudmi, idem si obsadiť miesto k hromadnému grilu, ktorý je zadarmo, nakoľko to pre mňa nieje taký stres a nevyžaduje dlhodobé plánovanie ..

Marcel | 19. 6. 2018, 09:48

Ano, to je v poriadku, to som uviedol priklad tu chatu. Len som chcel tym naznacit, ze cena je strasne uletena.

ODPOVEDAŤ Katarina | 27. 4. 2018, 12:36

Tirz si myslim, ze mesto by malo nieco take spristupnit nezplatne svojim obcanom. Ak je to spoplatnene tak 100 eur sa mi zda fakt dost vela na Slovensko. Tak v porovnani s Dubajom je park, krory mesto muselo umelovytvorit a zavlazovat pristupny za 1 eur na osobu a na den a grilovacie miesta su zadarmo. Tak ale to je v republike kde statu ide o blaho obcanov aj ked si stat vypyta na inych hlupostiach aspon taketo veci su verejne pristupne

ODPOVEDAŤ Július | 27. 4. 2018, 10:05

Takto sa nám tu prejavuje slušnosť na Slovensku. Chce to zistiť mená konkrétnych poslancov, čo sa pod to podpísali a tým vrelo doporučujem, aby si prenajímali altánky na vlastnej záhrade. Ak toto prejde teraz, onedlho nebude kam stúpiť. Najprv meno občana, ktorý dostal tento skvostný nápad, niekto s tým musel ako prvý vyrukovať. Zdôvodnenie a to akékoľvek nech si poslanci strčia do vrecka, stačí, že sa to občanom nepáči.

ODPOVEDAŤ Singsing | 26. 4. 2018, 10:23

100,- €/deň za prenájom ? A to ešte bez kultúrneho programu... :-) :-) Za tú cenu by mal prísť zaspievať riaditeľ Mestských lesov BA spolu so starostom MČ alebo primátorom, napr. pesničku Hej, Sokoli. To by sa tak na ich výplody fantázie hodilo !!!

ODPOVEDAŤ Milo | 26. 4. 2018, 10:03

Pokial si chcete s detmi opekat na ogrcanej lavicke z predchadzajuceho vecera nejakym dobytkom, alebo sediet vedla skupinky podgurazenych vychodnarov lacnou vodkou tak si opekajte. Nasa partia sa radsej posklada po par eur a stravime pekny den v cistom, upratanom ohradenom areali kde boli este aj podpalovac a brikety pripravene.

Dalibor | 26. 4. 2018, 10:15

Je fakt, že opitého, zvracajúceho bratislavčana je treba hľadať ako ihlu v kope iných ihiel. Vždy, keď takého stretnem, padnem na kolená, pomodlím sa vypýtam si autogram.

ODPOVEDAŤ Ľuboš | 19. 4. 2018, 18:32

Ešte som tento rok nebol,nevidel som ako to vyzerá a čo to má byť? My zamestnanci Lesoparku sme v975-1979 postavili snáď 20 altankov, ohniská, odpadové koše,......... tomuto nerozumiem že si tam bude vyberať €cka? Motorovú pílu ešte mám!

ODPOVEDAŤ Igor | 19. 4. 2018, 11:28

To ze je to nenalezite suhlasim. A hlavne prazdne. No je to iste ako ked mesto ci mestska cast prenajima parkovacie miesto. Tiez je to verejny priestor patriaci vsetkym ale mesto, mestska cast ho prenajme na rok ci kratkodobo. Podla mna ani to nie je ok, hlavne prenajom na SPZku. Ale to je ina tema...

ODPOVEDAŤ Fedor Gaal | 19. 4. 2018, 10:53

Sedlaci a malomestiacky pristahovalci a spekulanti a ich bratranci a sesternice. To je az tri vynimky zlozenie clenov takmer kazdeho magistratu v tejto bananovej republike.

ODPOVEDAŤ Dana Hloznikova | 19. 4. 2018, 10:45

Vrchol arogancie našich poslancov, ktorí to odhlasovali a vrchol arogancie tých, ktorých takáto myšlienka vôbec napadla! O chvíľu budú čapovať aj vzduch, ktorý sa tam dýcha? Keby sa radšej starali o to, aby sa hladní a smädní turisti mali kde napiť a niečo malé mohli zjesť. Mame zrejme toľko možnosti, ze všetky ďalšie prenajmeme! Co sme si to zvolili za poslancov? Zrejme v Karibiku im to nechýba...

Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter