Lesopark 10. november 2021

Medzi Spariskami a Bielym krížom vybudovali novú turistickú trasu


V bratislavských mestských lesoch v Malých Karpatoch vybudovali novú turistickú trasu medzi Spariskami a Bielym krížom. Lesná cestička obchádza frekventovanú asfaltovú cyklotrasu, po ktorej viedla značka pôvodne.

Trasa je súčasťou Cesty hrdinov SNP

Červená turistická značka zároveň informuje, že trasa je súčasťou Cesty hrdinov SNP, ktorá sa tiahne od Duklianskeho priesmyku až po Devín.

Novootvorený úsek meria päť kilometrov a bol vybudovaný bez zásahu do pôdneho krytu a tiež využitím starých lesníckych zvážnic. S prácami počas výstavby pomáhalo viac ako 100 dobrovoľníkov. "Nová trasa je krajšou alternatívou k pôvodnej asfaltke, turisti sa vyhnú cyklistom, nie je náročná na kondíciu a zároveň vedie návštevníkov cez atraktívne zákutia mestských lesov," priblížil riaditeľ Mestských lesov v Bratislave Matej Dobšovič.

Čo si môžete všimnúť na trase?

Návštevníci na trase môžu vidieť aj brezový hájik s mokraďou, mohutné borovice douglasky pôvodom zo Severnej Ameriky či jazierko Podkova s košatým 150-ročným bukom.

Trasa je voľné prístupná iba peším turistom a bežcom, nie je určená cyklistom. Cyklistov bratislavské mestské lesy žiadajú o využitie siete značených cyklotrás v okolí. "Nový úsek sa dá prejsť pohodovým tempom približne za hodinu a najrýchlejšie sa dá na trasu dostať z rekreačného areálu Horáreň Krasňany, na konci Peknej cesty," spresnila mestská organizácia.

TASR

(foto: Mestské lesy Bratislava)

0 komentárov
Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter