Smiech cez slzy 3. január 2018

Nezmyselný zákaz pyrotechniky a bezmocnosť obyvateľov (komentár)


Delobuchy, petardy a iná hlučná pyrotechnika je síce v Bratislave zakázaná od konca roka 2016, ale ako sa ukázalo a ukazuje, ide o dementný zákaz, z ktorého sa tí, ktorí si „liečia“ svoje frustrácie odpaľovaním hlučných delobuchov, iba smejú.

Prijímať zákazy používania a zároveň ponechať tento tovar v predaji, je ako zakázať močiť, no močový mechúr nechať funkčný.

Zákonite musí prasknúť.... A tak praskajú, teda skôr dunia a búchajú petardy a delobuchy aj po Novom roku.

„Petarďáci“, posilnení nevymožiteľnosťou nariadenia nepochopiteľného zákazu používania hlučnej pyrotechniky, pokračujú v traumatizovaní bezmocného obyvateľstva aj ďalej.

Týmto dementom neprekáža, že za oknami bytov spia malé deti, ale aj starší, či chorí ľudia, ktorých ohlušujúce rany šokujú viac ako tých zdravých.

Ale aj ostatných zaskočí prekvapujúca a silná rana.

Odstreľovanie, hádzanie a vôbec používanie petárd mimo Silvestra a Nového roka, je len akýmsi „liečením“ si frustrácií, či bezmocného hnevu jedincov.

Je to prejav zlomyseľnosti, neúcty a neohľaduplnosti. Človek predsa nežije na sídlisku sám.

Napriek tomu sa často  správa ako magor vypustený z liečebného ústavu.

Zákaz používania pyrotechniky by mal ísť ruka v ruke s obmedzením predaja. Inak je tento zákaz len úbohým gestom neschopných poslancov.

(rl)

ilustr. foto

3 komentáre
ODPOVEDAŤ tibor | 4. 1. 2018, 06:24

Staram sa o tazko choru priatelku na ktoru vyčíňanie dementov v tomto smere posobi zdravotne velmi zle.Plne suhlasim s autorom,ze ide o prejav " duchaplnych " magorov ...Pokial nezakazu predaj týchto produktov ,tak zakaz pouzivania je ku nicomu.Ak si niekto chce vyrabat domacke haraburdie,tak nech mu odtrhne ruky,hlavu .(ako sa i stava).

Rt50 | 4. 1. 2018, 23:30

Bodaj by si skapal do rana ty chuj staraj sa o svoju priatelku a neser sa do ludi do ktorych ta nič dement žebracky !!!

ODPOVEDAŤ Dandy | 3. 1. 2018, 21:48

s alkoholom to už skúšali v amerike. tí, čo chcú, si cesty nájdu. zákaz je dementný, ale obmedzenie predaja ešte viac. musel by byť totiž zákaz prinajmenšom v celej EÚ. a pribudlo by iba zbytočne veľa obetí na životoch a zdraví tých, ktorí to budú vyrábať sami. v obchodoch predávaná pyrotechnika je nepochybne podstatne bezpečnejšia. a to nie som toho žiaden priaznivec ani používateľ.

Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter