Kultúra 12. apríl 2018

REDUTA: Bernstein a Mahler v podaní Wiener Jeunesse Orchester


V rámci cyklu JUNIOR sa v bratislavskej Redute predstaví hosťujúce mládežnícke teleso z Rakúska - Wiener Jeunesse Orchester.

Program koncertu je zostavený z diel Leonarda Bernsteina a Gustava Mahlera. Koncert sa uskutoční v stredu 18. apríla o 18.00.

Mládežnícky orchester Wiener Jeunesse Orchester (WJO) vznikol v roku 1987 z iniciatívy prvého umeleckého vedúceho, svetoznámeho rakúskeho dirigenta Manfreda Honecka.

Členmi symfonického telesa sú poslucháči rakúskych hudobných stredných a vysokých škôl vo veku od 18 – 26 rokov. Od roku 1989 prevzal umelecké vedenie orchestra Herbert Böck.

Mládežnícky orchester výrazne prispieva k rozvoju a vzdelávaniu mladých hudobníkov v Rakúsku. WJO pravidelne účinkuje v rakúskych koncertných sálach – vo viedenskom Konzerthause, Musikvereine,  na festivaloch ako Wiener Festwochen, Klangbogen Wien, Salzburger Festspiele...

V rámci pravidelných turné orchester koncertuje po celej Európe. Vďaka umeleckému zanieteniu jeho členov si WJO získal vynikajúcu povesť ako pred-profesionálny mládežnícky orchester a predstavuje výnimočný prínos v podpore orchestrálneho dorastu v Rakúsku.

Repertoár WJO siaha od klasicizmu, romantizmu až po súčasnú hudbu a častokrát v svojich programoch premiérovo uvádza diela rakúskych skladateľov.

V bratislavskej Redute sa predstavia členovia Wiener Jeunesse Orchester v stredu 18. apríla 2018. Program koncertu je zostavený z diel Leonarda Bernsteina a Gustava Mahlera.

Na úvod zaznie Suita z operety Candide (arr. Harmon) Leonarda Bernsteina, nasledovať budú dve Mahlerove diela - Päť piesní na texty F. Rückerta, v interpretácii mezzosopranistky Sophie Rennert a Symfónia č. 5 cis mol Gustava Mahlera.

Mládežnícky orchester sa predstaví pod taktovkou Francúza Marca Piolleta (na obr.)

(red)

Foto:SF

0 komentárov
Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter