Komunálne voľby 2022 16. október 2022

V štvrtine obcí v Bratislavskom kraji je jediný kandidát na starostu


V štvrtine z 89 obcí a miest v Bratislavskom kraji by mali byť v nadchádzajúcich samosprávnych voľbách istí víťazi. V 24 obciach, respektíve mestských častiach kandiduje na post starostu len jediný kandidát. Vo všetkých prípadoch ide o súčasných šéfov samospráv.
 Najväčší počet obcí, 11, v ktorých je jediný kandidát na post starostu obce, je v okrese Senec (Boldog, Hamuliakovo, Hrubý Šúr, Hurbanova Ves, Igram, Kaplna, Kostolná pri Dunaji, Kráľová pri Senci, Malinovo, Nová Dedinka, Vlky). Je to viac ako tretina z 29 obcí v Seneckom okrese.

Z 25 obcí v okrese Malacky evidujú jediného kandidáta v deviatich obciach (Kostolište, Kuchyňa, Pernek, Plavecké Podhradie, Rohožník, Sološnica, Suchohrad, Veľké Leváre a Zohor).

Naopak, v okrese Pezinok a v rámci mestských častí Bratislavy sú to len dve samosprávy. V okrese Pezinok je jediný kandidát na starostu v obci Báhoň a Píla, medzi bratislavskými samosprávami v mestských častiach Jarovce a Vrakuňa.
Pokračovať v mandáte na čele obce by malo päť žien, súčasných starostiek obcí Sološnica, Hamuliakovo, Hurbanova Ves, Malinovo a Nová Dedinka.

V tomto roku sa voľby do orgánov obcí uskutočnia v rovnakom termíne ako voľby do orgánov samosprávnych krajov, hlasovať sa bude v sobotu 29. októbra. Volebná kampaň sa skončí 48 hodín predo dňom volieb.

TASR, foto: TASR

0 komentárov
Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter