Komunálne voľby 2022 27. september 2022

O kreslo starostu bratislavskej Karlovej Vsi bojujú štyria kandidáti


O kreslo starostu bratislavskej Karlovej Vsi zabojujú v jesenných komunálnych voľbách štyria uchádzači, z toho dve ženy. Všetci sú kandidátmi politických strán či koalícií. Vyplýva to zo zoznamu kandidátov, ktorých zaregistrovala miestna volebná komisia. Zverejnený je na webe mestskej časti.

Obhájiť svoj post chce súčasná šéfka miestnej samosprávy Dana Čahojová, ktorá kandiduje za stranu Starostovia a nezávislí kandidáti. Kandiduje aj poslanec Národnej rady (NR) SR Ján Krošlák, ktorého do boja posiela koalícia Sme rodina, Za ľudí a Aliancia. O priazeň voličov sa uchádza aj podnikateľka Ľubica Cintulová za Hnutie Občan Národ Spravodlivosť. Do boja ide aj manažér Branislav Rusnák ako kandidát strany Národná koalícia/Nezávislí kandidáti.

Do 25-členného miestneho zastupiteľstva zaregistrovala komisia 66 kandidátov, z toho jedna kandiduje ako nezávislá. O funkciu miestneho poslanca má záujem 28 žien.  
Spojené samosprávne voľby do orgánov miest a obcí a orgánov samosprávnych krajov sa uskutočnia v sobotu 29. októbra.

TASR, foto: MČ Karlova Ves

2 komentáre
ODPOVEDAŤ Drgoň | 27. 10. 2022, 13:21

Myslim, ze Cavojova urobila pre KV omnoho viac, ako Hanulova, co bola starostkou pred nou. Jedine co mi vadi, je vicestarosta Zahradnik. Ten cap v zahrade, ktory safaril ako clen kindermenezmentu v STV a DPMB si zo samospravy urobili s manzelkou, mimochodom tiez poslankynou miestneho zastupitelstva, rodinny podnik. Pani na materskej , ktora chodila na na zasadnutia zastupitelstva aj s kojencom, si takto prijemne vylepsila rodinny rozpocet.

JUD | 27. 10. 2022, 14:46

Nesúhlasím. Pani Čahojová nastolila diktát v Karlovej Vsi. Blokuje ľudí, ktorí majú iný názor ,ako ona. Tiež , keď sa snažíme dopátrať k majiteľom pozemkov, ktoré predtým patrili Karlovej Vsi, namiesto odpovede, ban. Opravy vnútroblokov, zostali úplne v zabudnutí. Všetky športové plochy sa revitalizujú akurát na školách, vnútrobloky , kde sú ihriská - jedna katastrofa. Nehovoriac o chodníkoch, ktoré sú zaplátané. No ale Dlhé Diely, tam nateká veľa eurášikov, veď tam býva.

Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter