Komunálne voľby 2022 31. august 2022

Martina Mlýneka podporí OĽANO v kandidatúre na primátora Bratislavy


Koaličné hnutie OĽANO podporí v kandidatúre na primátora Bratislavy v jesenných komunálnych voľbách prednostu staromestského miestneho úradu Martina Mlýneka. Pre TASR to uviedol predseda OĽANO pre Bratislavský kraj Ivan Kotúček. Mlýnek má pri kandidatúre podporu aj strán OKS, Nova a Zmena zdola.

"OĽANO sa v Bratislave prikloní ku kandidátovi strany OKS Martinovi Mlynekovi, ktorého podporuje aj Nova a Zmena zdola. Tak ako v každých komunálnych voľbách a v každom meste, dávame prednosť kandidátom, ktorí ponúkajú kvalitný program a vždy vo svojom verejnom živote presadzujú transparentnosť," skonštatoval Kotúček.

Mlýnek pre TASR v auguste potvrdil, že zvažuje kandidatúru na primátora Bratislavy.

Predseda OKS Ondrej Dostál v utorok na sociálnej sieti oficiálne oznámil Mlýnekovu kandidatúru na primátora Bratislavy. Podľa jeho slov má Mlýnek vo voľbách ponúknuť alternatívu pre pravicovo orientovaných voličov. "Pre tých, ktorí si uvedomujú potrebu zodpovedného hospodárenia samosprávy. Pre tých, ktorí nezdieľajú presvedčenie, že politici vedia lepšie ako ľudia samotní, čo je pre nich dobré, a preto majú právo o všetkom rozhodovať namiesto nich," poznamenal Dostál. O zámeroch a plánoch by mal samotný kandidát informovať v septembri.

Svoj post v tohtoročných voľbách chce obhájiť súčasný primátor Bratislavy Matúš Vallo, ktorý je zároveň predsedom novej mestskej strany Team Bratislava. Tá spoločne so stranou SaS a hnutím Progresívne Slovensko vytvorila predvolebnú koalíciu. Kandidatúru ohlásil aj súčasný starosta Nového Mesta Rudolf Kusý, ktorý je kandidátom strán Dobrá voľba a Umiernení, Za ľudí, KDH a hnutia Sme rodina. Kandidovať ako nezávislý chce niekdajší krajský predseda hnutia Republika v Bratislavskom kraji Miroslav Heredoš.

Spojené samosprávne voľby do orgánov miest a obcí a orgánov samosprávnych krajov sa uskutočnia v sobotu 29. októbra.

TASR, foto: TASR, wikipedia

0 komentárov
Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter