Komunálne voľby 2022 12. október 2022

Hlas-SD v boji o post primátora Bratislavy podporí Rudolfa Kusého


Mimoparlamentná strana Hlas-SD podporí v kandidatúre na primátora Bratislavy súčasného starostu bratislavského Nového Mesta Rudolfa Kusého. V TASR TV to vyhlásil predseda Hlasu-SD Peter Pellegrini. Kusému už skôr vyjadrili podporu strany Dobrá voľba a Umiernení, Za ľudí a hnutia KDH a Sme rodina.

S prácou súčasného primátora Matúša Valla (Team Bratislava, PS, SaS) spokojný nie je. "Nebudeme podporovať progresívnu kaviareň a Valla. Ja tu pracujem už veľa rokov a okrem kvietkov a novej dlažby nevidím žiadne zásadné posuny," povedal Pellegrini.

Zmeny hlavného mesta za posledné roky považuje skôr za "kozmetické a estetické", na druhej strane kritizuje nedokončený projekt električkovej trate v Petržalke, ktorý podľa neho dnes už mal byť v takom štádiu realizácie, aby mohol byť preplatený z eurofondov. "To sú obrovské projekty, ktoré zlyhávajú," tvrdí Pellegrini.

"Určite nepodporíme Valla a chcem na tomto mieste oficiálne prvýkrát oznámiť, že budeme podporovať Kusého," konštatoval Pellegrini.
 Na otázku, kto definitívne získa podporu Hlasu-SD pri voľbe predsedu Bratislavského samosprávneho kraja (BSK), Pellegrini odpovedal, že rozhodnutie zverejnia v najbližšom čase. "Ešte sme definitívne nerozhodli. Budeme rokovať s politickými stranami v iných krajoch, kde budeme pred voľbami zvažovať vzájomnú podporu. To otvára priestor aj v Bratislave," povedal predseda Hlasu-SD.

"Ak bude Smer-SD ochotný podporiť nášho kandidáta v inom kraji, kde si myslíme, že máme šancu, môžeme rokovať, či podporíme alebo nepodporíme Jána Mažgúta (kandidát na predsedu BSK, poznámka TASR)," dodal s tým, že zatiaľ nevie predpovedať, či sa takúto dohodu podarí dosiahnuť.

O post primátora Bratislavy bude súperiť osem kandidátov. Okrem Kusého aj Martin Jakubec, Miroslav Heredoš, Martin Mlýnek, Peter Poláček, Andrej Trnovec, Matúš Vallo a Miroslav Vetrík. Spojené samosprávne voľby do orgánov miest a obcí a orgánov samosprávnych krajov sa uskutočnia v sobotu 29. októbra.

TASR, foto: Jana Pohanková

0 komentárov
Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter