Dobre vedieť 16. jún 2017

Vytvorte si vlastný web


Zrejme vám nepoviem nič nové keď vám oznámim, že internet je dnes celosvetovo najpoužívanejšia vec, ktorá dokáže takmer všetko. Celý internet je postavený na rôznych webstránkach. Veď to viete, od internetových obchodov, stránok rôznych firiem, až po stránky so zábavným a náučným obsahom. Ani jedna stránka sa však na internete nezjavila len tak, z ničoho nič. Často sú za jej tvorbu zodpovedné doslova celé tímy programátorov, ktorí musia byť dokonale zladení a efektívne spolupracovať. To môže vytvárať dojem, že tvorba webstránok je mimoriadne náročná záležitosť.

          Čo musí taká webstránka spĺňať?

Na tému webstránka a ako by mala vyzerať, sa dá napísať skutočne dlhý román. V minulosti to bolo jednoduché, webstránok bolo málo, stačilo aby boli čo najjednoduchšie, vlastne iba akýsi plagát, ktorý sa vám po otvorení stránky zobrazil. Moderné webstránky to však majú omnoho ťažie. Chceme od nich, aby boli interaktívne, pútavé, s kopou obrázkov, farieb... Ale zároveň musia zostať prehľadné a jednoduché, aby sa v nich používateľ dokázal jednoducho a rýchlo orientovať. Dôležitou vlastnosťou modernej stránky je responzívnosť. Určite sa vám už stalo, že ste sa na smatfóne pokúšali otvoriť nejakú staršiu stránku a tá sa vám zobrazovala nejako divne, nedala sa zväčšiť, prípade sa zobrazovala veľmi zblízka. Gratulujem, otvorili ste stránku, ktorá nie je responzívna, teda prispôsobivá zariadeniu, na ktorom bola otvorená. Asi ani nemusím hovoriť že responzívnosť je dnes základom každej stránky.

          
          A toto dokážete vytvoriť aj vy!

Aj keď si to po vyššie uvedených faktoch možno neviete predstaviť, dnes sa vďaka rôznym náučným videám a knihám dokáže naučiť ktokoľvek čokoľvek. Napríklad exoweb. Celé kúzlo tvorby vlastnej webstránky spočíva v tom, že si stiahnete ebook. Ten sa zaoberá tým ako si vytvoriť modernú a responzívnu webstránku pomocou CMS EXOWEB. Vysvetľuje responzivitu a ďalšie veci spojené s tvorbou webstránky. Naučíte sa tak niečo nové, ale zároveň aj veľmi prospešné. Či už si budete tvoriť vlastný web ako podnikateľ na prezentáciu svojich produktov, alebo len tak, pre zábavu, teraz máte na to možnosť.

(inz)

0 komentárov
Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter