Dobre vedieť 21. november 2018

Radosť klientov DSS Integra z jazdenia v Národnom motokárovom centre bola opäť veľká


Národné motokárové centrum (Kart aréna) na Kopčianskej ulici v Petržalke opäť privítalo v polovici novembra tohto roka klientov DSS Integra.

S týmto domovom sociálnych služieb už dlhší čas spolupracuje na báze priateľstva, kde ako zdravotne znevýhodnení s kombinovaným postihnutím našli porozumenie u konateľa Adama Hederu a slovenskej reprezentantky na motokárach Renaty Zajcevovej.

Obaja pomáhajú aj prostredníctvom občianskeho združenia SpoluSmeViac.

Práve Renata Zajcevová sa špeciálne s celým personálom centra venuje zdravotne znevýhodneným, či hedikepovaným.

Nielenže majú z toho nezabudnuteľný zážitok, veď kto by nejazdil rád veľmi rýchlo a bezpečne, ale pretekárska atmosféra, stretnutia s pretekármi, ktorí tam chodia trénovať i získanie sebaistoty, je pre nich neoceniteľnou skúsenosťou.

Mnohí z klientov DSS Integra sú aktívni športovci, ci už v hre boccia, alebo spoločenských tancoch na vozíku, či plávaní a tento zážitok sa nezmazateľne vrýva do ich pamäte.

Národné motokárové centrum KART ARENA, je zároveň jediným na Slovensku, ktoré disponuje už dvoma dvojsedadlovými vozidlami, čo umožňuje naozaj plnohodnotnú jazdu spoločne s reprezentantkou Zajcevovou, vychutnať pretekárske tempo pri zaistení ich úplnej bezpečnosti.

Úsmev a radosť sú pre pracovníkov odmenou za ich starostlivosť. Na podujatie 13. novembra prišli traja klienti DSS Integra, medzi nimi aj moja Zuzka (na fotke na vozíku).

(Ján Luky, red)

Foto: Ján Luky

Videorozhovor s Renatou Zajcevovou nájdete na našom FCB

0 komentárov
Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter