Dobre vedieť 19. november 2019

Polícia vystríha pred zlodejmi počas vianočného obdobia. Na čo si treba dávať pozor?


(Policajné správy originál, red) - Čas vianočných nákupov a prechádzok na vianočných trhoch so svojimi blízkymi je tu.

Väčšina z nás sa snaží nakúpiť čo najvýhodnejšie a tešíme sa z každého ušetreného eura.

Nemali by sme preto zabúdať ani na „šikovných zlodejov“, ktorí sú často v našej blízkosti a ani o tom nevieme.

Veľa krát tak doplácame na našu nepozornosť a naše výdavky sa niekoľkonásobne zvýšia. Pohodovo vyzerajúci deň sa razom zmení na nepríjemnosti spojené s vybavovaním vecí, ktoré nás po prípadnej krádeži očakávajú.

Ponúkame Vám preto zopár cenných rád, vďaka  ktorým by sme svoje kabelky, či peňaženky mohli uchrániť: venujte veľkú pozornosť svojej taške či kabelke, najmä v nákupných centrách a trhoviskách, ako aj vo verejných dopravných prostriedkoch.

Nenechávajte peňaženku a doklady navrchu kabelky. Kabelku alebo tašku nenechávajte v obchodoch na policiach ani v nákupných vozíkoch.

Pamätajte si, že veľká suma peňazí nepatrí do peňaženky počas bežného nákupu. Na platenie využívame najmä platobné karty, na ktoré si však nebudeme písať PIN kód. Peniaze a osobné doklady noste oddelene.

Najväčší počet trestných činov vreckových krádeží bol zaznamenaný v najmä v historickom centre mesta.

Okrem klasických vreckových krádeží sa zlodeji zameriavajú aj na zaparkované autá, z ktorých my sami často robíme výklad a lákame ich na cenné veci, ktoré si v aute necháme odložené.

Určite pomôže, ak nebudeme z auta robiť výklad pre zlodeja. Všetky cenné veci z auta pred odchodom vyberte, aj keď auto opustíte len na pár minút.

Okresné riaditeľstvo Policajného zboru v Bratislave I Vám želá pohodový predvianočný čas, príjemné a pokojné strávenie vianočných sviatkov a zároveň čo najmenej problémov a stretnutí so zlodejmi.

Informácie zaslal plk.  Mgr. Milan Jajcaj, riaditeľ Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave I.

(red)

Ilustr. Foto: Archív/Br.kuriér

0 komentárov
Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter