Dobre vedieť 3. august 2017

Podnikáte v priemysle? Cesta za kvalitnými výrobkami sa začína už v sklade


Na to, aby ste vyrobili výrobky, ktoré pôjdu na odbyt ako teplé rožky, potrebujete používať kvalitné materiály.

Sú veci, ktoré sú také dobré, že sa razom rozšíria po celej Európe a našli by ste ich takmer v každej krajine. Aj to je známkou kvality, ktorá vlastnosti výrobkov iba potvrdzuje. Toto funguje aj v priemysle a ak je to vaša "parketa", o tomto by ste určite mali vedieť!

Ak podnikáte v oblasti priemyslu, dobre viete, čo všetko to obnáša. Pokiaľ sa venujete výrobe, množstvo úsilia musíte vynaložiť na to, aby výrobky boli kvalitné a zákazníci s nimi boli spokojní. Cesta ku kvalitných výrobkom sa však začína ešte v sklade. Ako?

Skladovanie ťažkého materiálu, rôznych dielov či hotových výrobkov, ako aj ich preprava, sú rovnako dôležité ako ich výroba. Poznáme riešenie, ktoré nemá problém ani s ťažkými predmetmi a vo svojich firmách ho využívajú podnikatelia nielen na Slovensku, ale v iných končinách Európy. Možno sa zíde aj vám!

Na to, aby ste vyrobili výrobky, ktoré pôjdu na odbyt ako teplé rožky, potrebujete používať kvalitné materiály. Je pritom škoda všetkého, čo sa zničí a vyjde na zmar. Preto je dôležité dobre sa o používané materiály starať. Či už potrebujete rôzne diely a kusy materiálu vhodne skladovať alebo prepravovať, využijete kovové boxy, pri ktorých sa vám nezničia.

Kovové boxy sú stabilné a dostatočne pevné, čo uľahčí nielen logistiku materiálu, ale aj jeho vhodné skladovanie. Budete ho mať zároveň dobre zorganizovaný a usporiadaný, čo vám dokáže ušetriť aj veľa priestoru. Typy kovových boxov sú pritom rôzne. Gitterboxy sú najpoužívanejším typom a využívajú sa v mnohých európskych krajinách. Ide o drátené kovové ohradové palety, ktoré poskytujú materiálu veľkú oporu. Skladovanie a preprava materiálu a rôznych výrobných dielov však nie sú jediným možným využitím.

Aby ste si takéto boxy vedeli lepšie predstaviť, ich vnútorné rozmery majú 1200x800x800 milimetrov, vonkajšie sú o niečo väčšie. Hmotnosť je 85 kilogramov, no nosnosť majú až 1500 kilogramov. Využiť ich môžete pri preprave materiálu, či tovaru a vašich produktov a môžete si byť istí, že sa im pre preprave nič nestane.

Gitterboxy sú v oblasti priemyslu a firiem veľmi často využívané a sú obľúbené. Môžete sa pritom spoľahnúť na to, že vám budú slúžiť naozaj dlho, pretože sú dosť pevné, a tak sa do nich oplatí investovať. Ak však hľadáte lacnejšiu alternatívu, dobre vám poslúžia aj použité EURO gitterboxy, ktoré sa zídu každej menšej, strednej či veľkej firme, ktorá pracuje v priemysle. Vyrábané sú podľa normy ČSN 26 9107 a povrchovo sú upravené šedou farbou. Firma, ktorá ich ponúka má množstvo skúseností v tejto sfére podnikania, preto vie, aké rozmery sú pre takéto boxy praktické a vhodné. S rozmermi 1240x835x970 milimetrov do nich zmestíte veľa produktov, no najmä ťažkých materiálov, súčiatok a iných dielov, ktoré pri svojej výrbe používate.

Praktická stránka týchto boxov spočíva pritom aj v tom, že do nich dobre vidíte a máte prehľad o tom, čo sa kde nachádza. Predná strana je otvárateľná, no je zaistená zámkami, pričom dno boxov je drevené, a tak, okrem iného, dobre vyzerá. Dokážete v nich toho odviezť naozaj veľa a takéto boxy sa dobre umiestňujú aj do nákladných vozidiel.

K manipulácii a skladovaniu ťažkého materiálu sa však využívajú aj špeciálne kovové palety, alebo tiež mars boxy, teda pevné kovové debny, z ktorých si taktiež zákazníci vyberajú nové alebo použité. Ak však máte nejakú konkrétnu predstavu a vaše požiadavky sú odlišné, nie je problém dostať aj kovové boxy vyrobené na mieru priamo pre vás. Všetko sa dá totiž ľahko prispôsobiť vašim potrebám.

(inz)

0 komentárov
Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter