Dobre vedieť 21. júl 2018

Na Veľkom Draždiaku sú prezliekacie kabínky,zabezpečené sú i toalety


Napriek tomu, že Veľký Draždiak v bratislavskej Petržalke nie je pre stále nedoriešenú prekládku vysokého napätia oficiálnym prírodným kúpaliskom, je dlhé roky obľúbeným areálom.

Samospráva sa preto neustále snaží spríjemniť a skvalitniť pobyt návštevníkov pri jazere. Najnovšie tak pribudli dve prezliekacie kabínky, ďalšie dve by mali byť nainštalované budúci týždeň.

"Návštevníci jazera sa tak budú môcť pohodlne a nerušene prezliekať do plaviek," priblížila Silvia Vnenková z oddelenia komunikácie s verejnosťou petržalského miestneho úradu.

Jedna z kabínok stojí pri bufete vedľa súkromnej nemocnice s poliklinikou, druhá v blízkosti Ústavu lekárskej kozmetiky. Ďalšie pribudnú pri plážovom volejbalovom ihrisku a na brehu pri stožiari elektrického vedenia.

Tohtoročnou novinkou sú aj toalety. Mestská časť sa totiž s prevádzkovateľom reštaurácie Oáza dohodla na bezplatnom sprístupnení ich verejných toaliet pre návštevníkov Veľkého Draždiaka počas leta.

K dispozícii sú v samostatnom objekte vedľa reštaurácie. Túto službu financuje samospráva zo svojho rozpočtu.

A to rovnako, ako každoročne zabezpečenú záchrannú zdravotnú službu. Tá na kúpajúcich či opaľujúcich sa návštevníkov areálu dohliada do 31. augusta, a to denne od 10. do 19. h.

Slúžia vždy dvaja záchranári, ktorí majú k dispozícii čln, na ktorom robia aj pravidelné obhliadkové plavby po jazere, ako aj potápačské či základné zdravotnícke vybavenie.

"Ovládajú prvú zdravotnú pomoc a ak by bolo niečo vážnejšie, tak máme dohodu s nemocnicou na Antolskej ulici, že tam môžu priniesť urgentný prípad alebo vážnejšie úrazy," doplnila pre TASR Vnenková.

Hoci sú záchranári k dispozícii, samospráva opätovne upozorňuje, aby sa návštevníci správali zodpovedne a rešpektovali upozornenia zo strany záchranárov.

(TASR)
Foto: Archív BK
0 komentárov
Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter