Dobre vedieť 11. júl 2017

Kam na dovolenku v Chorvátsku?


Plánujete toto leto dovolenku v Chorvátsku, tak ako mnoho ďalších Slovákov? Zrejme rozmýšľate nad tým, akú destináciu zvoliť. Pomôžeme vám s tým.

Chorvátsko nepochybne vždy bolo, je, aj bude jednou z najpopulárnejších destinácií pre slovenských dovolenkárov. Rozmýšľali ste niekedy nad tým, prečo je tomu tak? Napríklad také Grécko je ešte krajšie a exotickejšie na dovolenku, prečo nejdeme tam? Chorvátsko má jednu veľkú výhodu v tom, že poskytuje takmer všetko, čo Slovák od dovolenky očakáva. Je relatívne blízko, takže vás nečaká žiadne dlhé cestovanie, v lete je tam niekedy až tropicky teplo, takže o správnu dovolenkovú atmosféru sa tiež báť nemusíte, ľudia sú milí a nám podobní, ale čo je najdôležitejšie, je tam lacno. Samozrejme, Chorvátsko vyhovie aj tým náročnejším jedincom formou luxusných rezortov. Chorvátsko nie je až takou malou krajinou ako sa môže zdať, preto sa naskytuje otázka – kam?

              Vyskúšajte Istriu

Jadranské more asi každý pozná, ale viete aký je názov najväčšieho polostrovu, ktorý sa v ňom nachádza? Je to Istria. A nie je len najväčším polostrovom, je to aj jedno z miest Chorvátska, kde turizmus praská vo švíkoch najviac. A je to región, ktorý je veľmi rýchlo dostupný zo Slovenska, vzdušnou čiarou je to iba 400 kilometrov, čiže žiadne „travel difficulties“ na vás nečakajú. Okrem priaznivej klímy, ktorá bude vyhovovať snáď každému našincovi, má Istria viacero vecí, ktorými vás dokáže milo prekvapiť – historické pamiatky, špičkové hotelové komplexy, apartmány, kempingy, reštaurácie, samozrejme množstvo rôznych zábavných aktivít a podobne.

              Už len správne ubytovanie...

Ako už bolo spomínané, Istria je prešpikovaná všetkými typmi ubytovania – od obyčajných kempingov, ktoré majú nepochybne svoje čaro, až po najluxusnejšie hotelové komplexy, ktoré vám zabezpečia dovolenku, po ktorej ste vždy snili. Ak ste však obyčajný človek, zrejme vás budú najviac zaujímať Istria apartmány. Vyberte si z veľkej ponuky ešte dnes a dovolenka sa môže začať.

(inz)

1 komentár
ODPOVEDAŤ Martin Novák | 24. 7. 2017, 18:06

No my tento rok ideme na Istriu, to je vždy krok správnym smerom :)

Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter