Dobre vedieť 7. september 2018

Ikona pánskeho štýlu Hugo Jacomet v Bratislave: Ľudia sa chcú ukazovať, ale o tom nie je štýl


Vo svete módy je jeho meno známym pojmom. Hugo Jacoment, módny publicista a autor dvoch kníh „The Parisian gentleman“ a „The Italian gentleman“ si za svoj nový cieľ spoznávania vybral práve Slovensko – konkrétne prestížny krajčírsky salón Maximilián Mucska Tailors, ktorý pôsobí na trhu už viac než štyri desaťročia.

V dobe, keď a tak veľmi skloňujú pojmy „fast“ a „slow fashion“, prichádza návšteva tohto módneho guru akoby úplne vhod. Hugo Jacomet, rodený Parížan, sa totiž už roky vymyká priemeru a veľké módne reťazce ho nenadchýňajú.

Naopak, slobodu prejavu v oblečení, vlastný štýl a eleganciu hľadá v malých módnych domoch a krajčírskych salónoch. Zo svojej vášne si vybudoval aj živobytie a stal sa uznávaným autorom v oblasti módy.

Pravidelne vystupuje v televízii, bloguje pre svoj projekt Parisiangentleman.co.uk a je autorom dvoch kníh, tzv. módnych „biblií“ pánskeho štýlu- „The Italian Gentleman“ a „The Parisian Gentleman“.

Sám Hugo, ako vraví, pochádza z jednoduchej rodiny. K vášni a obdivu voči ručnej práci ho priviedol jeho dedko, ktorý vyrábal topánky. „Dokonale si spomínam na vôňu kože v jeho malej manufaktúre, keď vyrábal topánky pre národnú jazdeckú školu Saumur“, spomína.

„Za topánkami stalo množstvo driny a krvi na rukách môjho starého otca. Aj preto sa na celú ručnú prácu pozerám inak, s veľkým rešpektom a úctou.“

V rámci svojej práce pre projekt „Sartorial trips“ cestuje po celom svete a navštevuje prestížne pánske salóny o ktorých potom píše reporty.

Za svoj najnovší cieľ si vybral Slovensko, a to konkrétne malý, ale mimoriadne kvalitný rodinný salón Maximilián Mucska Tailors, ktorý sa ako jeden z mála na Slovensku venuje šitiu formou „bespoke“ (na mieru).

Hugo Jacomet na Slovensko pricestoval so svojou americkou manželkou Sonyou, ktorá bola hlavným iniciátorom návštevy. Expertka na bespoke tailoring videla potenciál malého salónu už na sociálnych sieťach.

V práci Slovákov videla zaujímavé prepojenie medzi talianskym a francúzskym štýlom, ale najmä precíznosť spracovania niektorých dôležitých detailov.

Erik Mucska, predstaviteľ už druhej generácie salónu, vraví, že ho návšteva a záujem Huga Jacometa a jeho manželky Sonye o ich tvorbu veľmi potešila.

„Je nám cťou, keď pri našej každodennej práci v krajčírskom ateliéri, nás oslovia osobnosti, akými sú Hugo a Sonya,“ tvrdí. „Je to dôkazom toho, že naša poctivá práca sa vypláca.

Vďaka tejto novej spolupráci k nám možno pricestujú aj noví klienti, z krajín, pre ktoré sme ešte nepracovali. Teším sa na každú jednu novú výzvu a verím, že ju zvládneme,“ dodáva s pokorou v hlase Erik.

Hugo Jacomet pri rozhovore v salóne poukázal aj na jeden veľmi zaujímavý faktor: „Slovensko vnímam ako krajinu, ktorá rýchlo ekonomicky narastá. S tým súvisí aj štýl. „Množstvo bohatých ľudí v týchto krajinách rado investuje do vecí, ktorých značka je viditeľná. Sú to autá, hodinky, topánky, ale aj obleky.

Kúpou takýchto vecí však podporujete najmä reklamu, a nie poctivý rodinný biznis. Ľudia sa chcú ukazovať, ale o tom nie je štýl. My ľudí učíme, že do kvality treba investovať.“

A jeho manželka Sonya uzatvára – „nie je to o ukazovaní, ale o pocite. My sme rebeli, ktorí veria v eleganciu a učia ľudí sa znovu krásne a kvalitne obliekať.“

Simona Budinská

Foto: www.dvelamy.sk

0 komentárov
Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter