Dobre vedieť 12. jún 2018

G. Matečná: Slovensko je malá krajina s veľkými vínami


(BRATISLAVA, Aponyiho palác, tasr, bk) - Slovensko je malá krajina s veľkými vínami.

Uviedla to na brífingu v Národnom salóne vín SR v Bratislave podpredsedníčka vlády a šéfka Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) SR Gabriela Matečná (SNS) za prítomnosti generálneho riaditeľ

Medzinárodnej organizácie pre vinič a víno (OIV) Jean-Marie Auranda, ktorý je v dňoch 12. až 14. júna na návšteve Slovenska.

"Vinársky sektor je segment, ktorý rada propagujem všade v zahraničí.

Musím povedať, že keby všetky segmenty poľnohospodárstva boli také úspešné, ako sú naši vinohradníci a vinári, ktorí zo svetových súťaží priniesli už 480 medailí," priblížila.

Pôdno-klimatické a regionálne podmienky podľa nej predurčujú Slovensko na produkciu kvalitných vín.

"Slovensko sa stáva známym hráčom na svetovom trhu práve svojou kvalitou nielen bielych, ale už aj červených vín," poznamenala.

"Vaša krajina dorába veľmi kvalitné vína, pretože vaši vinári a vinohradníci dokázali vďaka know-how zúročiť pôdne a ďalšie klimatické danosti vašich vinárskych oblastí," doplnil Aurand.

Slovenská produkcia vína má podľa neho na čom budovať. " Sú to tisíce rokov, ktoré uplynuli, odkedy vinohradníctvo vzniklo na území Slovenska.

Vaše vinohradníctvo sa môže oprieť o fantastické danosti konkrétnej oblasti, ako aj o zručnosti vinárov a vinohradníkov," dodal generálny riaditeľ OIV.

(TASR)
Foto:BK
0 komentárov
Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter