Dobre vedieť 31. júl 2018

6 miest, ktoré sa oplatí navštíviť v blízkosti Bratislavy


Bratislavu poznáme ako najväčšie a hlavné mesto Slovenska. Lenže to nie je všetko. Stačí zájsť pár kilometrov mimo a v jej blízkosti nájdete niekoľko krásnych miest, od rôznych prírodných krás po architektonické skvosty. Ak sa budete rozhodovať, kam zájsť v okolí Bratislavy na vybrali sme pre vás týchto 6 miest, ktoré vám zaručia príjemné zážitky či už počas dovolenky, víkendu alebo cesty s deťmi.

 

           Národná prírodná rezervácia Šúr

Šúr je jedinečným úkazom nielen na Slovensku, ale aj v strednej Európe. Táto mokraď vznikla pred približne pred 10 000 rokmi a je zaradená do zoznamu medzinárodne významných mokradí. V roku 2004 bola dokonca časť územia zaradená do Národného zoznamu území európskeho významu. Celú oblasť pokrývajú vzácne rastliny a živočíchy, dokonca niekoľko ohrozených druhov. Stromy sa dokonca vyznačujú tým, že oblasť vyzerá takmer ako tropický prales.

 

           Hrad Pajštún

Síce z tohto hradu zostali už len pozostatky, stále má svoje čaro. Bol postavený v 13. storočí na ochranu severných hraníc Maďarského kráľovstva, čo dosvedčuje bastión (typ opevnenia) v severnej časti stavby. Svoju strategickú úlohu stratil v 19. storočí, keď sa hrad rozhodli vyhodiť v roku 1809 francúzski vojaci pri ťažení proti Rakúsku. Našťastie, nebol zničený celý a stále sa vám z hradieb vo výške 486 metrov naskytne prekrásny výhľad na Malé Karpaty.

 Zdroj: Instagram https://www.instagram.com/p/BkvIth5Hnkl/

           Hrad Červený Kameň

Tento hrad je jedným z najzachovalejších na Slovensku. Pôvodne bol postavený ako pevnosť v rámci obrannej siete siahajúcej od Bratislavy po Žilinu. Aj napriek tomu, že hrad bol niekoľkokrát poškodený požiarmi, rodina Pálfiovcov ho prestavala a urobila svoje sídlo, ktoré využívali až do roku 1945. Dnes je z hradu múzeum.

                                                                                                                                                    

            Vrch Vysoká

Vysoká je druhým najvyšším vrchom v Malých Karpatoch s výškou 754 m.n.m. a jedným z najpopulárnejších miest v oblasti. Často pri výstupoch na hocijaký iný vrch býva cesta nudná, no v tomto prípade je aj samotný výstup zážitkom, pretože cesta pripomína prechádzku po krásnej slovenskej prírode.

Zdroj Instagram https://www.instagram.com/p/BKx8ZsNAKgW/

 

           Krypty v Malackách

Ak chcete niečo naozaj netradičné, odporúčame návštevu Krýpt pod františkánskym kostolom Nepoškvrneného Počatia Panny Márie. Majú viac ako 300 rokov a sú miestom posledného odpočinku františkánskych mníchov a niekoľkých významných členov Pálfiovcov či zámožných malackých mešťanov.

 

           Zá­mok Sch­loss Hof

Poloha Bratislavy blízko hraníc s Rakúskom umožňuje navštíviť naších susedov v priebehu niekoľkých minút, a teda aj ich krásnych miest. Jedným z nich blízko hraníc je aj zámok Schloss Hof. Je to naozaj honosné sídlo, ktoré vás v momente očarí, hlavne prechádzka po zámockej záhrade.

Zdroj Instagram https://www.instagram.com/p/BiQ6N0Jg7mj/


Zapáčilo sa vám niektoré z týchto miest? Navštívte ich pohodlne a prenajmite si auto z autopožičovne RaI Internacional.

(inz)

0 komentárov
Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter