Cyklodoprava 3. august 2020

V Novom Meste pribudli na viacerých miestach nové cyklostojany


V bratislavskom Novom Meste pribudli na viacerých miestach nové cyklostojany, teda miesta, kde môžu cyklisti zaparkovať svoje bicykle.

Osadené sú napríklad pred:

                      ✔️Špeciálna Základná škola Hálkova
                      ✔️Železničná stanica Predmestie
                      ✔️Kostol Teplická
                      ✔️Knižnica Pionierska
                      ✔️Dom kultúry Kramáre – Obchodný dom Terno
                      ✔️Kramáre Sherlock
                      ✔️Koliba Tesco

"Cyklodoprava v meste má veľkú budúcnosť. V našej mestskej časti sa krok po kroku snažíme skvalitňovať služby pre cyklistov, a aj preto ma teší, že magistrát v týchto dňoch osadil v niekoľkých lokalitách Nového Mesta nové cyklostojany," konštatuje starosta Nového Mesta Rudolf Kusý na sociálnej sieti.

Mestská časť v súvislosti s cyklodopravou vytvorila na svojej webovej stránke aj špeciálny link týkajúci sa práve tejto oblasti. Zverejňuje na ňom informácie o súčasnom stave i rozvoji cyklodopravy, o pripravovaných či realizovaných projektoch. Samospráva zriadila tiež funkciu koordinátora pre cyklistiku. "Jeho náplňou je riešenie cyklotém v súčinnosti s úradom mestskej časti, magistrátom, ostatnými mestskými časťami, developermi a aj s dobrovoľnými cyklistickými združeniami," približuje mestská časť.

(TASR, foto: Facebook Bratislava- Nové Mesto)

1 komentár
ODPOVEDAŤ fero | 6. 8. 2020, 10:41

Cyklostojany sú fajn. Aj bicykle sú fajn ale veľa tých čo na nich jazdia nie sú fajn. Jednoducho a zrozumiteľne povedané správajú sa ako arogantné, nezodpovedné hovädá. Jazdia veľkou rýchlosťou po chodníkoch a kľučkujú pomedzi chodcov, ktorých ohrozujú. Napr. včera poobede sme s manželkou kráčali po nábreží ( od ruského kola smerom k osobnému prístavu ) vedľa múra a cez úzku medzeru (menej ako 1m) sa okolo nás veľkou rýchlosťou prehnal cyklista. Bola to len šťastná náhoda, že manželku nezramoval. Máme 80-ku na krku a pýtam sa, prečo by sme mali prísť o zdravie alebo život, pre takéto hovädo ? To isté pravda platí aj o kolobežkároch. Sám jazdím na bicykli viac ako 70 rokov a nikdy som za tie roky iného neohrozil, lebo tak som bol vychovaný. Keď som mal nehodu - úraz, tak vždy som bol v tom sám.

Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter