Cyklodoprava 13. január 2020

BSK chce pokračovať v obnove značenia cyklistických i peších turistických trás


Bratislavský samosprávny kraj (BSK) sa chce aj v tomto roku venovať údržbe a obnove značenia na cykloturistických a peších turistických trasách.

Po tom, ako vlani obnovil značenie a cyklistickú infraštruktúru na 130 kilometroch, v roku 2020 má naplánované práce na úseku ďalších 150 kilometrov trás. Kraj má celkovo 966 kilometrov legálne značených cyklotrás.

Najdlhšou cyklotrasou s obnoveným značením bola medzinárodná trasa EuroVelo 6 s takmer 36 kilometrami.

Na trase EuroVelo 13 sa údržba dotkla úseku v oblasti Gajár a Malých Levár, na Záhorí okrem iného aj cyklotrás medzi Studienkou a Malackami, Devínskou Novou Vsou, Stupavou a Mariankou. "V Malých Karpatoch je nové značenie v oblasti Kamzíka, Modry – Harmónie a Bieleho Kríža," priblížil predseda BSK Juraj Droba.

Obnove sa nevyhlo ani pásové značenie na peších turistických značených trasách (TZT), ktorej súčasťou je obnova značkovania, stavba smerovníkov, údržba značkárskych kolov, vrátane vyčistenia od zarastajúcej vegetácie.

V minulom roku sa obnova dotkla 22 TZT s celkovou dĺžkou 190 kilometrov. Najdlhšou obnovenou trasou je zelená TZT od Štefánikovej mohyly na Biely kríž v dĺžke viac ako 17 kilometrov.

Pribudlo tiež päť veľkoplošných cykloturistických máp a tri nové turistické závesné mapy v lokalite Červený Kameň, Borinka a Pezinok - centrum. Na turistických smerovníkoch na území Bratislavského kraja vyznačená formou nálepiek aj tematická trasa Európskej kultúrnej cesty sv. Cyrila a Metoda.

K dispozícii je tzv. story mapa, pomocou ktorej si turista môže naplánovať putovanie po vzácnych pamiatkach a unikátnych miestach. Existuje aj vo forme aplikácie.

Cyklotrasy na území BSK sú dostupné na webovej stránke www.ba.cykloportal.sk. BSK spolupracuje so Slovenským cykloklubom a Klubom slovenských turistov.

(TASR)
Foto: BSK a archív/BSK
0 komentárov
Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter